• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9612-2890-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

رئیس منابع طبیعی رفسنجان خبر داد:

رفع تصرف 7 هکتار از اراضی ملی در رفسنجان

رئیس اداره منابع‌طبیعی و آبخیزداری شهرستان رفسنجان گفت: در دو روز گذشته 7 هکتار از اراضی دولتی در این شهرستان رفع تصرف شده است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، مسعود حیدری‌پور صبح امروز 21 اسفند ماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از روزهای هفته منابع طبیعی اختصاص به پایش در عرصه های ملی است به این معنی که مأموران یگان حفاظت این اداره اقدام به گشت زنی در عرصه های منابع طبیعی می کنند تا چنانچه تصرف عدوانی و غیر مجازی صورت گرفته باشد نسبت به رفع تصرف آن اقدام کنند.

وی افزود: طی دو روز گذشته مأموران در راستای پایش حفاظت حدود  ۷ هکتار از اراضی منابع ملی پلاک دئفه رضوی و لوله گذاری های انجام شده در این اراضی را رفع تصرف کردند.

حیدری پور خاطرنشان کرد: متصرفین بدون مجوز قانونی مبادرت به کرت بندی و لوله گذاری در اراضی ملی نموده بودند که به دستور مقام قضایی و با همکاری یگان امداد نیروی انتظامی این اراضی رفع تصرف و به دولت بازگردانده شد.

رئیس اداره منابع‌طبیعی و آبخیزداری رفسنجان با بیان اینکه از ابتدای سال جاری نیز در این شهرستان بیش از 45 هکتار از اراضی ملی رفع تصرف شد، تصریح کرد: از سال 94 تاکنون برای 400 هزار هکتار از اراضی دولتی در این شهرستان سند تک‌برگ صادر شده است تا از هرگونه تعرض به اراضی دولتی جلوگیری شود.

حیدری پور ادامه داد: مساحت شهرستان رفسنجان 830 هزار هکتار است  که 770 هزار هکتار آن اراضی ملی است و از 770 هزار هکتار اراضی ملی در این شهرستان، حدود 100 هزار هکتار در محدوده شهری و زیر نظر اداره راه و شهرسازی می باشد.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه از 670 هزار هکتار اراضی دولتی زیر نظر اداره منابع طبیعی این شهرستان در محدوده توابع شهرستان، روستاها و بخش ها است، 400 هزار هکتار سند دار شده اند مابقی این اراضی یعنی حدود 270 هزار هکتار نیز وضعیت سنددار شدنشان در آینده نزدیک مشخص می شود.

حیدری پور در پایان خطاب به شهروندان گفت: در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تصرف غیر قانونی اراضی ملی و بروز حریق در عرصه های منابع ملی با شماره رایگان 1504 یگان حفاظت استان کرمان و شماره 34266175 پاسگاه ویژه حفاظت رفسنجان تماس بگیرند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: