• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9612-1785-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

معاون پارلمانی رییس جمهور:

کسانیکه به دنبال ایجاد ناامیدی هستند، حتما طوفان و تخریب درو می کنند

معاون پارلمانی ریاست جمهور اظهار کرد: آنهایی که دنبال ایجاد ناامیدی در کشور هستند حتما طوفان و تخریب درو می کنند اگر اعتماد عمومی با مشکل مواجه شود، آن زمان فقط دولت آسیب نمی بیند بلکه کل کشور دچار آسیب می شود.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "حسین‌علی امیری" پیش از ظهر امروز دوشنبه 21 اسفندماه در شورای اداری استان کرمان گفت: به روزهای پایانی سال 1396 نزدیک شده‌ایم، لذا مدیران و مسئولین عملکرد خود را مورد ارزیابی قرار دهند تا نقاط ضعف و قوت و چالش های فرا روی خود را شناسایی و چاره اندیشی لازم را انجام دهند تا فعالیت ها ما فعالیت ها هدفمندی باشند.

وی از ورود به پنجمین سال ریاست جمهوری دکتر روحانی سخن به میان آورد و بیان کرد: اگر بخواهیم بدانیم در چه موقعیتی هستیم باید نقطه عزیمت خود را بدانیم و از چه نقطه ای شروع کرده ایم و باید بررسی کنیم که وضعیت ما در حوزه های مختلف در اوایل سال 92 چه بوده است آن زمان می توانیم آینده خود را ترسیم کنیم.

معاون پارلمانی ریاست جمهوری بیان کرد: در اوایل سال 92 از لحاظ حوزه خارجی دوران سختی بود و دشمنان شرایطی برای ما در حال ایجاد کردن بودند که جامعه جهانی ما را منزوی کند و ایران هراسی در سطح جهان در حال ترویج بود.

وی با اشاره به قطعنامه های شورای امنیت تصریح کرد: در آن زمان برای ورود به کشورهای دیگر کنترل های زیادی روی ایرانیان انجام می دادند و اگر معترض می شدیم بیان می کردند که همه ایرانیان امنیتی هستند.

امیری با بیان این مطلب که در آن دوران (سال‌های 92)هیچ کالایی به ایران صادر نمی شد، اظهار کرد: کالاهای ما را بیمه نمی‌کردند لذا تاجر این ریسک را انجام نمی داد، همچنین بازارهای نفتی خود را از دست داده بودیم و مجبور بودیم که تحریم ها را دور بزنیم و این دور زدن تحریم ها باعث ایجاد فسادهای شد و همچنین دور زدن تحریم ها بسیار هزینه بر بود.

وی به آغاز دولت تدبیر و امید اشاره کرد و افزود: اگر حمایت های رهبری نبود قطعا برجام به نتیجه نمی رسید، قبل از به نتیجه رسیدن برجانم ما را به مسیری می بردند که عراق بردند و قطعنامه هایی که برای ما صادر می کردند شبیه قطعنامه هایی که برای عراق صادر کرده بودند، بود؛ اما با مقاومت مردم و با حمایت های مقام معظم رهبری با یک قطعنامه سایه همه قطعنامه های دیگر از سر ایران برداشته شد.

معاون پارلمانی رییس جمهور از علاقمندی سرمایه گذاران خارجی برای مراودت با ایران سخن گفت و عنوان کرد: این رغبت سرمایه گذاران خارجی نشان دهنده، وجود امنیت در ایران است و اینکه این کشور در صحنه های بین المللی اعتبار دارد و ضمن آنکه بازارهای نفتی خود را بازگرداندیم.

وی به مشکلاتی که کشورهای نفتی با کاهش قیمت نفت مواجه شده اند، اشاره کرد و ادامه داد: سقوط جهانی نفت می توانست برای کشور مشکلات جدی ایجاد کند اما با مدیریت صحیح مسئولین از رده های بالا تا پایین ترین رده توانستیم از این مشکل عبور کنیم.

امیری تورم کشور را تک رقمی دانست و اظهار کرد: در 5 سال گذشته صادرات غیرنفتی ما بر واردات پیشی گرفته است و همچنین شاهد رو به رشد شاخص‌های مختلف کشور هستیم.

وی بیان کرد: اختصاص 100 میلیارد به دو طرح کاج و تکاو، حمایت از یک هزار و 194 بنگاه دارای مشکل، ایجاد اشتغال در مناطق محروم و مرزی، روزانه گازرسانی به حدود 7 روستا در سال جاری، نوسازی و بازسازی 36 هزار مسکن روستایی، گسترش تفاهمنامه ها با خارجی ها به گونه ای که 21.2 میلیارد دلار قرارداد منعقد کرده‌ایم؛ همچنین در بخش‌های فولاد، پتروشیمی، ترانزیت خارجی و ... رشد داشته ایم ؛ از جمله اقدامات صورت گرفته در دولت تدبیر و امید می‌باشد.

معاون پارلمانی ریاست جمهور عنوان کرد: در استان کرمان در سال گذشته 45 هزار و 802 شغل پایدار ایجاد شده است، ضمن آنکه استان کرمان در حوزه های گردشگری، سلامت و پدافند غیر عامل رتبه برتر کشور را کسب کرده همچنین در حوزه امنیت مقام دوم را از آن خود کرده است، ضمن آنکه این استان به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی کشور انتخاب شد.

وی «رزم حسینی» را یک ظرفیت بسیار خوب برای استان کرمان دانست و مطرح کرد: توسعه کشور در مسیر درستی قرار گرفته است و باید تلاش کنیم که این حرکت رو به پیش باشد.

امیری با طرح این سوال که قدرت ملی چیست؟ اظهار کرد: داشتن قدرت مالی، دریا، ارتباطات با دریاهای آزاد، رشد اقتصادی، شرایط جغرافیایی ایران، جمعیت جوان همه مولفه قدرت ملی است اما سرمایه اجتماعی مولفه اصلی قدرت ملی است که متاسفانه دشمنان ما اعتماد عمومی را هدف قرار داده اند که باید این موضوع را جدی بدانیم.

وی ادامه داد: آنهایی که دنبال ایجاد ناامیدی در کشور هستند حتما طوفان و تخریب درو می کنند اگر اعتماد عمومی با مشکل مواجه شود، آن زمان فقط دولت آسیب نمی بیند بلکه کل کشور دچار آسیب می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: