• یکشنبه ۲۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-11114-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : دریافتی

در اولین مجمع سلامت استان کرمان انجام شد

تقدیر از موسسه کوثر مشیز به عنوان خیریه فعال در عرصه درمان استان کرمان

در اولین مجمع سلامت استان کرمان با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان، استاندار و قائم مقام معاونت اجتماعی وزارت بهداشت از موسسه خیریه کوثر مشیز به عنوان تشکل مردم نهاد فعال در عرصه سلامت و درمان استان کرمان تقدیر به عمل آمد.
به گزارش ایسنا منطقه کویر، در این همایش علی‌اصغر فرشاد قائم‌مقام معاون اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نخستین مجمع سلامت استان کرمان گفت: تامین سلامت مردم وظیفه یک دستگاه نیست، وزارت بهداشت 20 درصد نیازهای سلامت را می‌تواند پاسخ دهد و 80 درصد بقیه شامل مشارکت مردم توانمند و همکاری متعهدانه بین‌بخشی است و اگر این دو بال نباشد برای سلامت موفق نیستیم. 
همچنین علیدادی‌سلیمانی، امام جمعه کرمان نیز در این مراسم تصریح کرد: بحث سلامت در همه دستورات اسلام وجود دارد و اسلام یک جامعه سلامت‌محور را معرفی می‌کند.
 علیرضا رزم‌حسینی استاندار کرمان نیز در نخستین مجمع سلامت استان کرمان گفت: تضمین سلامت و امنیت کشور وظیفه حکومت است.
وی افزود: مجمع سلامت برای ارائه گزارش نیست، بلکه تقویت جوامع محلی اصل کار مجمع سلامت است و امیدواریم در سال آینده به شکل کارکردی به حوزه سلامت برویم. 
یادآور می شود، موسسه خیریه کوثر مشیز دارنده نشان زرین مسئولیت اجتماعی ایران با داشتن چهار مجموعه درمانی در تهران و استان کرمان در زمینه خدمات درمانی به خصوص دندانپزشکی فعالیت گسترده ای داشته و هم اکنون نیز با راه اندازی کلینیک فوق تخصصی دندانپزشکی آرام بخشی و بیهوشی در جنوب شرق ایران در مرکز درمانی حضرت ابوالفضل(ع) گام بزرگی در رفع مشکلات دندانپزشکی معلولان برداشته است.   
همچنین مراکز درمانی موسسه خیریه کوثر مشیز در مناطق حاشیه ای شهر کرمان با راه اندازی کلنیکهای سیار دندانپزشکی و پزشکی به صورت رایگان به خدمت به مردم محروم پرداخته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: