• یکشنبه ۲۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-11014-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : تولیدی

سازمان آتشنشانی هشدار داد:

لزوم رعایت نکات ایمنی در چهارشنبه آخر سال

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان ضمن تبریک فرارسیدن بهار طبیعت خدمت شهروندان، گفت: متاسفانه در سالهای اخیر مراسم سنتی و زیبای چهارشنبه آخر سال رنگ دیگری به خود گرفته است که می‌تواند خطرات متعددی را برای بسیاری ازشهروندان به دنبال داشته باشد و شیرینی سال نو را به کام خانواده‌ها تلخ و ناگوار نماید.

"علی عسکری" در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا منطقه کویر، دراین باره گفت: امسال نیز همانند سالهای گذشته سازمان آتش نشانی کرمان با برنامه تعیین شده جهت حوادث احتمالی در آماده باش کامل است و لازم است شهروندان ارجمند در این خصوص نکات ایمنی را رعایت کنند.

وی  خطاب به شهروندان اظهار کرد: به فرزندان خود درمورد خطرات بازي با آتش و مواد محترقه و منفجره آگاهي لازم را بدهید و از آتش زدن لاستيک، هيزم، کارتن خالي و امثال اينها چه در واحدهاي مسکوني و چه در معابر، کوچه و خيابان خودداری کنند و هرگز مواد سوختي و ترقه را در منزل نگهداري نکنند.

مدیر عامل سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهر کرمان با تاکید برآنکه از قراردادن کپسول، اسپري، حشره کش‌ها و ... بر روي آتش جدا خودداری شود، توصیه کرد: برای آتش افروختن از تکه های کوچک چوب استفاده شود و هرگز از مایعات نفتی و قابل اشتعال استفاده نکنند و از برپایی آتش‌های حجیم و غیر قابل کنترل خودداری کنند، همچنین کپسول آتش نشانی و مقداری آب در دسترس باشد و قبل از ترک محل روشن کردن آتش حتما از خاموش بودن آن مطمئن شوند.

وی ازشهروندان درخواست کرد: با هشدار به فرزندان خود ازخطرات و عوارض وحشتناک و غیر قابل جبران، بازی با ترقه و مواد منفجره و سایر موارد آگاه سازند و در صورت بروز هرگونه حریق و حادثه خونسردی خود را حفظ کرده و در صورت گسترده بودن آتش سریعا افراد مسن و کودکان را به جای امن انتقال داده و فورا با شماره تلفن 125 سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تماس گرفته و مراتب را با ذکر نشانی دقیق و نوع حادثه اطلاع دهید و از پارک کردن خودروها در کوچه ها و معابر تنگ همچنین از تجمع بیش از حد و نزدیک شدن به آتش خودداری کنند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: