• یکشنبه ۲۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-1487-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

مسئول بسیج کارگری استان خبر داد:

شناسایی 60 نخبه بسیجی در استان کرمان

مسئول بسیج کارگری استان کرمان بیان کرد: در سه سال گذشته نزدیک به 60 نخبه بسیجی را شناسایی کردیم و با اکثر آنها دیدار حضوری داشتیم و برای آنها بانک اطلاعاتی تشکیل دادیم و از هر 60 نفر تجلیل و آنها را به سازمان بسیج علمی معرفی کردیم.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "حسین باقری صبح" امروز 20 اسفند ماه در سومین جشنواره تجلیل از نوآوری های بسیجیان و حلقه های صالحین در صنعت استان کرمان در مجتمع مس سرچشمه با گرامیداشت یاد و شهدای صنعت مس و تقدیر از برگزارکنندگان این همایش، اظهار کرد: این همایش با هدف نهادینه کردن فرهنگ بهره وری و وجدان کاری است، یکی از معضلاتی که در واحدهای تولیدی به صورت ملی داریم که در نهایت منتج به تولید کالای بی کیفیت یا کم کیفیت شده است وجدان کاری است که متاسفانه در کشور ما پایین است.

وی افزود: تبلیغ روحیه نوآوری در کارخانجات، جریان سازی و نهادینه سازی گفتمان علمی که رهبر معظم انقلاب فرمودند از اهداف همایش است. اگر بخواهیم در دنیا جایگاهی داشته باشیم باید علم داشته باشیم و اگر جایگاه علمی مقتدرانه داشته باشیم تحریم ها اثرگذار نخواهند بود.

وی یادآور شد: تبیین روحیه «ما می توانیم» از اهداف دیگر برگزاری این همایش است که از شعارهای اساسی انقلاب است و اینکه نوآوریها را از حاشیه به متن آورده و اواویت بخشیدن به نخبگان و نواوران از دذیگر اهداف همایش است.

مسئول بسیج کارگری استان کرمان تصریح کرد: مدیریت جهادی و انقلابی از تاکیدات مقام معظم رهبری است که برای آن شاخصهایی از جمله کار، تلاش، محاسبه با خدا، علم، تدبیر، درایت، کار شبانه روزی نام برده اند.

باقری ابراز کرد: زمانی که غربی ها در ظلالت قرون وسطایی خود بوده اند تمدن اسلامی در اوج خود بود و تمدن بزرگ اسلامی دوباره باید توسط بسیجیان احیا شود.

وی با اشاره به اینکه کشورهای جهان به عنوان الگو به جمهوری اسلامی نگاه می کنند لذا باید الگو سایر کشورها باشیم، افزود: رمز و راز رسیدن به پیشرفتهای علمی، به فرموده رهبر انقلاب معنویت است. در زمان جنگ نوآوریهایی رخ داد که کارشناسان نظامی جهان را انگشت به دهان کرد که حاصل معنویت رزمندگان بود.

وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری می فرمایند آن چیزی که کشور را به سامان خواهد رسانید و این سامان سرریز به منطقه و دنیا خواهد شد عبارت است از تعهد دینی و انقلابی. ما به عنوان بسیجی معنویت برای ما کارگشا است.

مسئول بسیج کارگری استان کرمان با بیان اینکه سومین جشنواره نوآوریهای بسیجیان در صنعت را برگزار می کنیم، عنوان کرد: این یک کار مستمر فرهنگی روح و محتوای جوهره خیلی از کارهای بسیج را بهره وری تشکیل می دهد که یکی از مظاهر آن این جشنواره است که البته تعداد انگشت شماری از افراد را تجلیل می کنیم.

باقری بیان کرد: در سه سال گذشته نزدیک به 60 نخبه بسیجی را شناسایی کردیم و با اکثر آنها دیدار حضوری داشتیم و برای آنها بانک اطلاعاتی تشکیل دادیم و از هر 60 نفر تجلیل و آنها را به سازمان بسیج علمی معرفی کردیم.

وی خاطرنشان کرد: بیشترین نوآوریها را کارخانه هایی داشتند که بیشترین طرح را در این جشنواره داشتند و انتظار داریم نوآوران به عنوان سفیران بسیج مبلغ این فرهنگ باشند که سال به سال این جشنواره پررونق تر برگزار شود.

مسئول بسیج کارگری استان کرمان در پایان گفت: کشور ایران با داشتن یک درصد جمعیت جهان، 1.9 دهم درصد مقالات بین المللی، 2.9 دهم درصد مقالات پراستناد جهان از آن ایرانی ها است و در چهل سال گذشته 375 هزار مستند علمی از دانشمندان ایرانی در جهان ثبت شده و در حال حاضر از نظر رشد دستاوردهای علمی مقام اول را در خاورمیانه و مقام شانزدهم را در دنیا داریم که باید به رتبه اول برسیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: