• یکشنبه ۲۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۵۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9612-2690-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

فرمانده انتظامی رفسنجان خبر داد:

کاهش 14 درصدی سرقتها و 15 درصدی تصادفات برون شهری در رفسنجان

فرمانده انتظامی شهرستان رفسنجان گفت: در سال جاری نسبت به سال گذشته موفقیت‌های پلیس در شهرستان بیشتر بوده به طوری که شاهد 14 درصد کاهش سرقت‌ها در شهرستان بودیم.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، سرهنگ نصرالله عباسی عصر امروز 19 اسفند ماه در نشست خبری اظهار کرد: تعامل پلیس با رسانه‌ها موجب امنیت اجتماعی می‌شود و نقش رسانه‌ها در ارتقای تعامل مردم با پلیس پررنگ است. پلیس بر این باور است که رسانه‌ها به دلیل قدرت تأثیرگذاری بر افکار عمومی از بروز بسیاری از ناهنجاری‌ها جلوگیری می‌کنند.

وی با بیان اینکه شعار امسال پلیس برای نوروز" آرامش بهاری با نظم و امنیت" است، افزود: طرح نوروزی پلیس از 25 اسفندماه آغاز شده و تا 15 فروردین ماه ادامه دارد.

فرمانده انتظامی شهرستان رفسنجان بیان کرد: پلیس در ایام نوروز در چهار نقطه از شهرستان شامل میدان امام خمینی(ورودی رفسنجان از یزد)، جاده رفسنجان زرند، جاده رفسنجان کرمان و خانه خشتی قاسم‌آباد مستقر است و در ایستگاه‌های مذکور خدمات راهنمایی و توزیع بروشور و نقشه به مسافران انجام می‌شود.

عباسی در ادامه با اشاره به چهارشنبه پایان سال، تأکید کرد: مراسم چهارشنبه پایان سال به صورت محله و کوچه‌محور است و با توجه به اینکه در میادین اصلی، پارک‌ها و... برای شهروندان مزاحمت ایجاد می‌شود برگزاری این مراسم در این اماکن ممنوع است و افراد این مراسم را به صورت سنتی در محله خود برگزار کند.

وی تصریح کرد: امام علی(ع) می فرمایند برترین شرافت‌ها خودداری از آزار دیگران و بذل احسان است و خانواده‌ها در این ایام فرزندان خود را مدیریت کنند تا باقیمانده سال را به خوبی به پایان برسانند و در این روزها والدین نظارت ویژه بر فرزندان خود داشته باشند.

رئیس پلیس رفسنجان تأکید کرد: پلیس با جدیت با فروشندگان و خریداران مواد محترقه برخورد خواهد کرد و متخلفان تا پایان تعطیلات نوروزی در بازداشت به سر خواهند برد.

فرمانده انتظامی شهرستان رفسنجان در ادامه با اشاره به عملکرد یازده ماهه پلیس در سال جاری، یادآور شد: در سال جاری نسبت به سال گذشته موفقیت‌های پلیس در شهرستان بیشتر بوده به طوری که شاهد 14 درصد کاهش سرقت‌ها در شهرستان بودیم و در تصادفات درون‌شهری 6 درصد کاهش و تصادفات برون‌شهری 15 درصد کاهش داشتیم.

عباسی افزود: در زمینه قاچاق سوخت 100 درصد کاهش داشتیم و 148 درصد افزایش کشفیات کالای قاچاق از عملکرد پلیس رفسنجان بوده است.

وی بیان کرد: 45 دوربین مجهز در مبادی ورودی و خروجی و میادین اصلی شهر رفسنجان جانمایی شده و در سال آینده توسط شهرداری نصب خواهد شد.

فرمانده انتظامی رفسنجان با اشاره به طرح جمع‌آوری متکدیان در رفسنجان، بیان کرد: متولی اصلی جمع‌آوری متکدیان، کودکان خیابانی و معتادان پرخطر و ولگرد شهرداری و بهزیستی هستند و آنها باید زیرساخت‌ها را فراهم کنند تا نسبت به ساماندهی این افراد اقدام شود اما پلیس همواره پای کار است و هر جا از ما کمک خواستند پای کار هستیم.

عباسی خاطرنشان کرد: جابجایی اسباب و اثاثیه منزل در تعطیلات نوروز ممنوع می باشد و برای این کار باید از قبل از پاسگاه‌های انتظامی هماهنگ شود و با داشتن نامه عبور و مرور وسایل نقلیه حامل اسباب و اثاثیه بلامانع است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: