• شنبه ۱۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-1287-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

نماینده ولی فقیه در کرمان:

پیمودن راه ارتقاء استان، بدون رسانه ها غیرممکن است/ رسالت رسانه رسالت الهی است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: حقیقتا اگر بخواهیم راه ارتقاء استان را در حوزه های مختلف برویم که راه سخت اما شدنی است، بدون رسانه ها غیرممکن است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر،
حجت الاسلام و المسلمین"حسن علیدادی سلیمانی" شامگاه شنبه 19 اسفندماه در نشست صمیمی با اصحاب رسانه کرمان اظهار کرد: نقش رسانه ها در تحولات یک منطقه کم نظیر و بی بدیل است و این نقش جایگزین ندارد.

وی افزود: اگر به هر دلیل این نقش از رسانه ها گرفته شود، جای آن در منطقه خالی است به ویژه در دنیای امروز که دنیای ارتباطات است و همه گوش ها و چشم ها در لحظه به سمت رسانه های مختلف است تا ببینند آخرین خبر و تحلیل چیست؟

علیدادی سلیمانی تصریح کرد: با توجه به این نقش رسانه، شاید نخستین مجموعه ای را که دعوت کردیم تا به حرف آنها گوش بدهیم، رسانه است و بعد از رسانه جوانان در اولویت هستند.

وی با اشاره به اینکه جلسه مفصل تری در خدمت رسانه ها خواهیم بود، بیان کرد: نظرات رسانه ها خیلی برای بنده مهم است و حقیقتا اگر بخواهیم راه ارتقاء استان را در حوزه های مختلف برویم که راه سخت اما شدنی است، بدون رسانه ها غیرممکن است.

امام جمعه کرمان با تاکید بر اینکه باید رسانه ها شجاعانه به میدان آمده و ضعف ها و قوت ها را بگویند و با اخلاص هر چه تمام تر باید از اقشاری که دفاع کنید، دفاع و به مسوولان گوشزد کنید، افزود: رسانه ها باید در یک ارتباط دوستانه، صمیمی و هم جهت با پیشرفت استان قلم، قدم، فکر و نظر خود را بیان کرد و سئوالات خود از مسوولان پرسیده و فرهنگ پرسشگری و در مقابل آن پاسخگویی را ترویج کنید و درخواست دارم رسانه ها در این بخش جدی به میدان بیایند و انشاء الله شاهد تحول باشیم.

علیدادی سلیمانی تصریح کرد: حق، هم دادنی است، هم گرفتنی و باید رسانه ها در راستای رسالت خود از همه بیشتر جدی باشند زیرا رسالت رسانه، رسالت الهی است و باید از حق و مظلوم دفاع کنید.

وی بیان کرد: شاید یکی از بهترین راه ها این باشد که بر هر کسی حجت را تمام کنید و اگر جواب قانع کننده نبود، بعد نقد منصفانه خود را بنویسید.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان اظهار کرد: وقتی اصحاب رسانه شهری و استانی با منطق قوی و شجاعت هر چه تمام تر پا به عرصه تلاش بگذارند، مطمئن باشید اوضاع خیلی متفاوت می شود.

وی با اشاره به گرایش های سیاسی مختلف رسانه ها تصریح کرد: قبل از ورود به گرایش سیاسی، خود را بنده خدا بدانید و فقط برای رضای خداوند کار کنید. وظیفه یک رسانه منصف این است که همه را در کنار هم و در کنار ضعف ها خوبی ها را از هر کسی ببیند.

علیدادی سلیمانی با تاکید بر اینکه باید رسانه های استان به گونه ای باشند که همه این احساس را داشته باشند که جریانی قوی، عادل، منصف، مطلبه گر، تیزهوش و جریان پویایی است، افزود: برای موفقیت در حوزه فرهنگی و اجتماعی که به نفع استان است، بهترین همکار ما در این عرصه رسانه ها هستند و انتظار داریم هر زمان مطالبی وجود دارد، بیان کنند.

امام جمعه کرمان بیان کرد: یکی از الزامات هر کار خوب، سعه صدر و روحیه باز است و این امر در عرصه فرهنگ خیلی مهم است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: