• شنبه ۱۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-5384-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

مدیرکل بیمه ایران خبر داد:

پرداخت خسارت روزانه 28 میلیاردی بیمه ایران در کشور

رئیس هیأت مدیره و مدیرکل بیمه ایران گفت: این اداره کل به عنوان شرکتی دولتی با 83 سال قدمت آماده خدمتگذار به مردم است لذا روزانه در کشور 28 میلیارد تومان خسارت پرداخت می کند.    

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "محسن پورکیانی" صبح امروز شنبه 19 اسفندماه در نشست بیمه ساختمان های استان در برابر زلزله با حضور استاندار کرمان افزود: دولت در همه جای دنیا زمانی حادثه بروز می کند مسئول امداد و نجات است و مسئولیت سایر مسائل به شرکت های بیمه ای برمی گردد اما در کشور ما به دلیل اینکه فرهنگ بیمه رشد چندانی نکرده همه مسئولیت ها بر دوش دولت است.

وی با بیان اینکه دولت در ارائه خدمات و پرداخت نسبی خسارت در بخش حوداث تمام توان خود را می گذارد اما نمی تواند با سرعت خسارات را پوشش دهد گفت: این امر موجب ایجاد نارضایتی در مردم می شود.

مدیرکل بیمه ایران با تاکید بر اینکه در زلزله کرمانشاه افرادی که بیمه نامه داشتند کمتر چشمشان برای پرداخت خسارت به دست دولت بود و با پول خودشان به دنبال جبران خسارات بودند گفت: اگر بتوانیم فرهنگ بیمه را در کشور گسترش دهیم عزت مردم را حفظ کرده ایم.

پورکیانی با بیان اینکه تاکنون یک بیمه آتش سوزی داشتیم که زلزله هم جز پوشش تبعی آن بود که به نظر رسید یک پوشش مستقل زلزله را هم داشته باشیم، تصریح کرد: طرح بیمه زلزله طراحی و امروز برای نخستین مرتبه در استان کرمان اجرایی شد که امیدواریم مسئولان کمک کنند تا این طرح گسترش پیدا کند.

وی با تاکید بر اینکه بیمه ایران با توجه به اینکه شرکت دولتی است به دنبال کسب سود نیست و بیشتر در صدد ایفای مسئولیت های اجتماعی است تصریح کرد: پیش بینی می شود در طرح پوشش بیمه ای زلزله با هر 10 هزارتومان که هر خانوار در سال پرداخت می کند 30 میلیون تومان خسارت دریافت کند.

پورکیانی گفت: امیدواریم نمایندگان و شعب بیمه ایران در استان با کار تبلیغی و مراجعه حضوری بتوانند مردم را تشویق کنند تا پوشش بیمه ای زلزله را خریداری کنند.

رئیس کل بیمه ایران، ایران را کشوری زلزله خیز دانست و تصریح کرد: ایران روی گسل های فراوان قرار دارد لذا باید استحکام سازی بنا را در دستور کار قرار داده شود و پوشش بیمه ای زلزله را برای ساختمان ها اخذ کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: