• پنجشنبه ۱۷ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-5184-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

استاندار كرمان در مراسم رونمايي از اولين محصول طرح احياي شال سنتي:

صنعت در حال مرگ شال بافيِ كرمان احياء شد/شال بافی برند کرمانی‌ها

استاندار کرمان گفت: صنعت در حال مرگ شال بافي در كرمان هم اكنون احياء شده و خوشحال هستيم توانستيم مهر احياي اين صنعت را به نام دولت تدبير و اميد بزنيم.

به گزارش ايسنا منطقه كوير،
"عليرضا رزم حسيني" پيش از ظهر امروز ١٧ اسفندماه در مراسم رونمايي از اولين محصول طرح احياي شال سنتي كرمان با اشاره به اولين ايده ها براي احياي صنعت شال بافي در استان كرمان اظهار كرد: دو سال گذشته و در بازديد از روستاي هوتك در ديداري با اين صنعت در حال مرگ آشنا شدم كه با پيگيري ها صورت گرفته توانستيم اولين كارگاه شال بافي را در موزه حياتي كرمان راه اندازي كنيم.

وي با اشاره به ورود شركت كرمان مجازي در اين حوزه و انجام آموزش و تحقيقات لازم در اين راستا افزود: امروز بعد از ٢ سال سماجت و ايستادگي ها توانستيم اولين محصول اين صنعت را رونمايي كنيم، ضمن آنكه در سفر معاون فناوري رييس جمهور به كرمان نيز اولين شركت دانش بنيان اين حوزه افتتاح شد.

استاندار كرمان با تاكيد بر اينكه صنعت در حال مرگ شال بافي در كرمان هم اكنون احياء شده است و بايد با همه توان در جهت تقويت اين صنعت تلاش كنيم تصريح كرد: ٥٠ درصد شغل مردم ديار كريمان در گذشته شال بافي بود به طوري كه ٣٠٠٠ دستگاه شال بافي در كرمان وجود داشت و خوشحال هستيم توانستيم مهر احياي اين صنعت را به نام دولت تدبير و اميد بزنيم.

وي با اشاره به علاقه گردشگران خارجي به صنايع دستي ايرانيان افزود: بايد به گونه اي عمل كنيم كه بتوانيم اين صنعت را در معرض ديد گردشگران خارجي قرار دهيم و در اين راستا نيازمند حضور بخش خصوصي هستيم كه علاوه بر درآمدزايي مي تواند سبب ايجاد اشتغال پايدار در استان كرمان شود.

استاندار كرمان با تاكيد بر ايجاد شبكه زنجيره توليد و فروش اين محصول در استان خاطرنشان كرد: بازار تضمين شده سبب بازگشت به دوران طلايي اين محصول خواهد شد ضمن آنكه بايد اين محصول را ثبت ملي كرده تا شال بافي به عنوان يك برند براي استان كرمان تبديل شود.

وی با تاكيد بر برندسازي اين محصول افزود: طبق قول سازمان فني و حرفه اي كرمان تا پايان فروردين سال ٩٧ ساختمان و كارگاه مستقل اين صنعت افتتاح خواهد شد، ضمن آنكه سازمان تامين اجتماعي استان نيز با قول حل مشكل بيمه شال بافان تعهد كرد ١٠٠ كارگاه پنج نفره شال بافي را تحت پوشش بيمه قرار دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: