• چهارشنبه ۱۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-4884-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

معاون استاندار کرمان عنوان کرد:

عدم توجه به استانداردها در کالاهای صادراتی جفا به مردم و کشور است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع استانداری کرمان گفت: گمرک و ادارات ذیربط باید کالاهای که صادر می کنند استاندارد لازم داشته باشند و سهل انگاری در این خصوص جفا به مردم و کشور است زیرا این امر باعث از دست دادن بازارهای جهانی می‌شود که در نتیجه به تولید و اشتغال کشور لطمه وارد می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، دکتر"محمدجواد فدایی" ظهر امروز 16 اسفندماه در جلسه شورای استاندارد استان کرمان گفت: بازار صادراتی ما به میزانی کشش ندارد که باعث ترغیب افراد برای ایجاد کارخانه‌های فراوری شود.

وی به میزان تولید خرما در استان اشاره و عنوان کرد: 80 درصد خرمای تولیدی را مردم استفاده می‌کنند لذا باید از لحاظ بهداشتی بودن آن اطمینان حاصل کنیم تا به سلامت مردم لطمه وارد نکند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع استانداری کرمان بر لزوم استاندارد بودن کالاها تاکید کرد و افزود: مردم باید به استاندارد وسایل و محصولات توجه کنند و همچنین به مردم از طریق رسانه‌ها آموزش عمومی دهید تا مردم به استاندارد بودن کالاها حساس شوند.

وی عنوان کرد: گمرک و ادارات ذیربط باید کالاهای که صادر می کنند استاندارد لازم داشته باشند و سهل انگاری در این خصوص جفا به مردم و کشور است زیرا این امر باعث از دست دادن بازارهای جهانی می‌شود که در نتیجه به تولید و اشتغال کشور لطمه وارد می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: