• سه شنبه ۱۵ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9612-1890-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

برگزاري روز درختكاري در مجتمع مس سرچشمه

مراسم روز درختكاري با حضور جمعي از مديران مجتمع مس ، شهردار و اعضاي شوراي شهر مس سرچشمه برگزار شد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، مدير امور نظارت و پشتيباني مس سرچشمه در حاشيه اين مراسم اظهار کرد: در 5 سال گذشته 6هزار نهال در مساحتي به وسعت 12 هكتار در روز درختكاري در مناطق مختلف مجتمع مس سرچشمه از انواع درختان شامل سرو ،كاج ، اقاقيا ، داغداغان ، بنه ، بادام وحشي و ... كاشته شده است.

كاظم حسيني ن‍‍ژاد ادامه داد: در حال حاضر فضاي سبز مجتمع ، شهر مس و اطراف آن كه توسط واحد فضاي سبز امور نظارت بر خدمات پشتيباني نگهداري مي شود ، حدود 157 هكتار وسعت دارد كه عليرغم محدوديت هاي آب ، خاك و هواي مناسب حفظ و نگهداري شده اند.

وي بيان كرد: امسال مراسم روز درختكاري در اراضي ضلع شمالي نيروگاه گازي مجتمع مس سرچشمه در مساحتي حدود 2 هكتار برگزار گرديد و در ادامه جمعا تعداد 1000 نهال از انواع كاج ، سرو و افرا در محل مذكور كاشته شد.

كاظم حسيني ن‍‍ژاد در پايان در بيان اهميت و ارزش منابع طبيعي گفت: منابع طبيعي تجديد شونده ماننده آب ، خاك ، جنگل و مرتع امروزه در محافل علمي از آن با عنوان بستر حيات انسان ها و زيربناي توسعه پايدار جوامع نامبرده مي شود ، نگين سرسبزي است كه نه فقط به نسل حاضر ، بلكه به تمامي نسل حاضر ، بلكه به تمامي نسل هاي آينده كشور تعلق دارد دارد و بايد به خوبي حفظ و به آيندگان سپرده شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: