• دوشنبه ۱۴ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9612-1790-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

معاون عمرانی و برنامه‌ریزی فرماندار رفسنجان خبر داد:

احداث مجتمع سوارکاری در شهرستان رفسنجان

معاون عمرانی و برنامه‌ریزی فرماندار رفسنجان با اشاره به ظرفیتهای شهرستان رفسنجان در پرورش اسب، گفت: با توجه به این ظرفیت بالا، مجتمع سوارکاری در این شهرستان احداث می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، علی آرمان بعدازظهر امروز 14 اسفند ماه در جلسه بررسی احداث دهکده ورزشی در شهرستان رفسنجان اظهار کرد: با توجه به علاقه زیادی که به اسب وجود دارد و ورود تخصصی برخی افراد به پرورش اسب در شهرستان تعداد خیلی زیادی اسب‌های خاص در این شهرستان وجود دارد و روز به روز به تعداد این اسب‌ها افزوده می‌شود.

وی افزود: به عنوان مثال در منطقه قاسم‌آباد و نوق پرورش و نگهداری اسب توسعه زیادی یافته و در روستاهای زیادی اسطبل‌های بزرگ و زیادی وجود دارد و در این زمینه سرمایه‌گذاری خوبی شده است.

معاون فرماندار رفسنجان با اشاره به اینکه هیأت سوارکاری رفسنجان از هیأت‌های فعال و بزرگ استان کرمان است، تصریح کرد: با وجود این ظرفیت‌ها محلی برای مسابقات سوارکاری در رفسنجان نداریم و با توجه به مراسم زیادی که در رفسنجان از جمله شوی اسب و ... داریم، چندان سروسامانی در این زمینه نمی‌بینیم.

آرمان خاطرنشان کرد: محلی که برای برگزاری کورس اسب‌دوانی در منطقه قاسم‌آباد وجود دارد، نزدیک منازل مسکونی است و مشکلاتی برای اهالی ایجاد کرده است.

معاون برنامه ریزی فرماندار رفسنجان عنوان کرد: بهتر است که در خارج از محدوده طرح هادی روستا منطقه‌ای به عنوان مجتمع سوارکاری ایجاد شود که بتواند پیست سوارکاری استاندارد را در آن ایجاد کنیم و اسطبل‌هایی ایجاد شود که از لحاظ نگهداری و خدمات زیرساخت آن فراهم شود.

آرمان افزود: به یک پیست اسب‌سواری که جایگاه تماشاچی داشته باشد در شهرستان نیاز داریم و این طرح توجیه اقتصادی دارد، چرا که این ظرفیت در رفسنجان وجود دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: