• دوشنبه ۱۴ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-4484-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

پورابراهیمی خبر داد:

معوقات حقوق کارگران زغالسنگ تا پایان اسفند پرداخت می شود/ آغاز تحولات بزرگ در صنعت زغال استان

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در جلسه مشترک با مدیران عامل ذوب آهن و صندوق بازنشستگی فولاد کشور از پرداخت عیدی و حقوق کارگران زغالسنگ تا پایان اسفند خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، " محمدرضا پورابراهیمی" در تشریح جلسه ای  که به منظور بررسی و رفع مشکل مطالبات شرکت‌های زغالسنگ کشور از ذوب آهن اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: به منظور بهبود وضعیت مالی شرکت های زغالسنگ، در این جلسه مقرر شد افزایش قیمت زغال از ابتدای مهرماه سال 96 تا پایان سال اعمال شود و پرداخت مابه التفاوت سه ماهه (مهر، آبان و آذر) در پایان سال و پرداخت مابه التفاوت سه ماهه (دی، بهمن و اسفند) در اردیبهشت ماه سال آینده پرداخت شود.

وی در خصوص این مصوبه گفت: پرداخت های ذوب آهن از محل افزایش قیمت به شرکت‌های زغالسنگ باعث بهبود وضعیت مالی این شرکت‌ها در پایان امسال خواهد شد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی دومین مصوبه این جلسه را پرداخت کلیه مطالبات جاری (به غیر از سنواتی) شرکت زغالسنگ کرمان توسط ذوب آهن دانست و افزود: مقرر شد حداقل 50 درصد از مطالبات سنواتی نیز توسط شرکت ذوب آهن به شرکت زغالسنگ کرمان پرداخت شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به این افزایش نیاز (به میزان یک میلیون تن) و کسری فعلی شرکت ذوب آهن (200 هزار تن) و نیز نیاز ایجاد شده از سوی شرکت‌های کک سازی میدکو در استان کرمان (به میزان یک میلیون تن) مصوب شد تا سقف تولید شرکت زغالسنگ کرمان توسط شرکت ذوب آهن خریداری شود و هیچگونه واردات زغال صورت نگیرد.
 
پورابراهیمی افزود: بنابراین در سال آینده 2میلیون و 200 هزار تن کسری زغال داریم که شرکت‌های زغالسنگ کشور باید تولید کنند، به این مفهوم که کلیه معادن زغالسنگ در استان کرمان باید فعال گردند.

وی گفت: نحوه تامین مالی برای آغاز این تحولات در جلسه ای که در کرمان با حضور استاندار و مسئولین ارشد استان برگزار خواهد شد، مشخص می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت اقتصادی موضوع تولید زغال در استان کرمان و نیاز روزافزون کشور به این محصول گفت: در شهرستان راور معادن غیرفعال زیادی داریم که بایستی تمامی آنها فعال شده، به طوریکه هیچ جوانی در راور بیکار نباشد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی به اشاره به مصوبه چهارم این جلسه گفت: در این نشست مقرر شد پیگیری استمهال یکساله بدهی 130 میلیارد تومانی ذوب آهن به بانک ها براساس مصوبه کارگروه تسهیل از طریق کمیسیون اقتصادی انجام شود تا بخشی از تسویه تعهدات به بانک‌ها نیز بابت تسویه مطالبات شرکت‌های زغالی پرداخت شود.

پورابراهیمی  درپایان خاطرنشان کرد:امیدواریم با تسویه بدهی ذوب آهن اصفهان به شرکت زغالسنگ کرمان معوقات حقوق و عیدی کارگران زغالسنگ تا پایان اسفند پرداخت شود.

شایان ذکر است، نشست مشترک دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با مدیرعامل و مدیران ارشد ذوب آهن اصفهان با حضور دکتر امیری نماینده مردم زرند و نیز مدیرعامل صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد کشور و مدیران عامل شرکت های زغالسنگ کشور در محل کمیسیون اقتصادی مجلس برگزار شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: