• یکشنبه ۱۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9612-1690-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

رفسنجان میزبان جشن ملی پسته در شهریور ماه سال 97

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان رفسنجان گفت: جشن ملی پسته 20 تا 25 شهریورماه در رفسنجان برگزار می‌شود و در این راستا از ابتدای سال 97 پیگیری ها و برنامه ریزی های آن آغاز می شود.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، حسن حسینی عصر امروز 13 اسفند ماه در کارگروه گردشگری شهرستان رفسنجان اظهار کرد: امسال  با توجه به اینکه هتل هیلان، خانه‌های بوم‌گردی و افتتاح خانه حاج‌آقاعلی را داریم نوروز متفاوتی را در شهرستان رفسنجان شاهد خواهیم بود.

وی افزود: تعداد 20 هزار نقشه گردشگری با حمایت مجتمع مس سرچشمه تهیه و آماده توزیع به مسافران و گردشگران نورزی است و تمام تلاش خود را برای پذیرایی از میهمانان نوروزی به شهرستان رفسنجان انجام می‌دهیم.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رفسنجان ابراز داشت: ستاد خدمات سفر شهرستان تشکیل شده و کمیته‌های این ستاد تشکیل و فعال شده و برخی آثار تاریخی در حال آماده‌سازی است و 2 واحد بوم‌گردی در سال 97 راه‌اندازی می‌شود.

حسینی با بیان اینکه بار اصلی گردشگری بر دوش بخش خصوصی است اما چندان به آن پرداخته نشده است، تصریح کرد: 13 آژانس گردشگری در شهرستان رفسنجان داریم و تعداد تورلیدرها نیز افزایش داشته است.

وی بیان کرد: جشن ملی پسته 20 تا 25 شهریورماه در رفسنجان برگزار می‌شود و در این راستا از ابتدای سال 97 پیگیری ها و برنامه ریزی های آن آغاز می شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رفسنجان خاطرنشان کرد: سال گذشته این جشنواره به حاشیه رفت اما سال 97 جشنواره در مناطق مختلف شهرستان برگزار می‌شود از جمله اینکه روستاهای ییلاقی، باغات پسته کشکوئیه، تپه‌های ماسه بادی و...محل برگزاری این جشنواره هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: