• یکشنبه ۱۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-4284-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

استاندار کرمان:

مردم رنج دیده جنوب را با گنج های خودشان منتفع خواهیم کرد

استاندار کرمان با بیان این مطلب که مردم در رنج قلعه‌گنج را با گنج خودشان منتفع خواهیم کرد، تصریح کرد: هر ایده خوب اگر مجری بد داشته باشد آن ایده با شکست روبرو می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "علیرضا رزم‌حسینی" شامگاه یکشنبه 13 اسفندماه در نشست خبری گفت: این همبستگی که در استان کرمان رخ داد بی‌نظیر است.

وی از عدم توانایی دولت در ایجاد توسعه سخن به میان آورد و بیان کرد: مردم جنوب در رنج نگهداشته شده بودند، قابل ذکر است که زیر ساخت‌هایی در قلعه گنج وجود داشت اما توسعه در آن رخ نداده بود.

استاندار کرمان با بیان این مطلب که دید مدیران و مسئولان به منطقه کاری خود به گونه ای باشد که آن منطقه متعلق به آنها است، لذا آن زمان است که توسعه استان رخ خواهد داد، عنوان کرد: بنده اراده کردم تا توسعه مناطق را رقم بزنم، لذا باید یک کاری می کردم شروع به نوشتن برنامه‌های توسعه مناطق کردم و نقش هر کسی را مشخص می کردم تا بتوانم با سرمایه های نهان مناطق، خلق ثروت کنیم.

استاندار کرمان با طرح این سوال که باید چگونه این کار را انجام می دادم و چگونه مردم این منطقه را اداره کنیم و خلق و تولید ثروت کنیم؟ اظهار کرد: یکی از دلایل انتخاب شهرستان قلعه گنج برای این الگو، وجود  محرومیت فراوان و از سوی دیگر وجود گنج های پنهان این منطقه و دلیل دوم انتخاب شهرستان قلعه گنج بر این بود که می خواستیم بین شیعه و سنی با کارخانه وحدت ایجاد کنیم نه با جهل و فقر.

وی ادامه داد: سخت بود که برای اولین بار در کشور یک شهرستان به بخش خصوصی واگذار کند، با این تفکر که مردم سرمایه‌های نهان مردم را بالفعل تبدیل کنند تا خانوارها بتوانند خودشان اداره کنند، اما باید مدنظر داشته باشید که پروژه‌های ما پروژه‌های محرومیت‌زدا نیستند و به دنبال یتیم پروری نیستیم، بلکه در راستای توانمندسازی مناطق حرکت کردیم.

این مقام مسئول از مشورت‌هایی که با صاحب نظران در این خصوص انجام داده اند سخن به میان آورد و بیان کرد: ایده‌های خود را با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در میان گذاشتم و ایشان از این ایده استقبال کردند.

استاندار کرمان با بیان این مطلب که مردم در رنج قلعه‌گنج را با گنج خودشان منتفع خواهیم کرد، تصریح کرد: هر ایده خوب اگر مجری بد داشته باشد آن ایده با شکست روبرو می‌شود.

وی مدیریت قلعه گنج را به بنیاد مستضعفان دادیم، اظهار کرد: همراهی دولت یکی از شرط‌های بنیاد مستضعفان بود و پس از اطمینان خاطر در این خصوص اقدامات توسعه ای این منطقه را آغاز کرد.

رزم‌حسینی ادامه داد: توسعه یک کار مجدانه است که به پیگیری زیاد نیاز دارد، بنابراین توسعه تصادفی نیست و به مدت زمان نیاز دارد، به‌طور مثال مشارکت مردمی، امید به زندگی و ...  ظرف مدت کوتاه امکان پذیر نخواهد بود، بلکه به زمان نیاز دارد.

وی از آغاز توسعه استان کرمان سخن به میان آورد و بیان کرد: باید مجموعه‌هایی با پول غیر دولت ایجاد کنیم تا بتوانند اقتصاد مقاومتی مناطق را رقم زنند، همچنین به دنبال آن هستیم که بتوانیم یک نهاد اقتصاد مقاومتی پشتیبان و جایگزین دولت دیوان سالار فعلی را در استان کرمان ایجاد کنیم.

این مقام مسئول با اشاره به طرح های توسعه ای استان کرمان به منظور توانمندسازی مردم و ایجاد اشتغال پایدار در استان اظهار کرد: در این دولت16 کارگاه صنعت فرش به منظور احیای فرش استان در شهرستان های راور، رفسنجان، رابر، بافت، نرماشیر، منوجان و ... راه اندازی شده است که با بافت 52 هزار مترمربع سفارش، حداقل 10 سال ضمانت بافت فرش را در این استان خواهیم داشت.

وی با بیان این مطلب که باید این توسعه و اقتصاد مقاومتی به یک باور اجتماعی تبدیل کنیم، اظهار کرد: اگر اصحاب رسانه که چشمان بیدار جامع هستند، کاروان مطالبه گری راه بیندازند و گفته‌های مسئولین را راستی آزمایی کنید.

رزم‌حسینی اطلاع رسانی امروز را لحظه‌ای دانست و مطرح کرد: باید اعتماد بین مردم و مسئولان را افزایش دهیم و این کار را رسانه‌ها می توانند انجام دهند، رسانه ها باید سطح رضایت مندی مردم از نظام منعکس کنند.

وی اظهار کرد: اگر مردم را محرم بدانید، مردم نیز به ما اعتماد می کنند و همراهی خواهند کرد، وقتی ارتباط یک طرفه باشد نارضایتی ایجاد می شود ما مخالف اعتراض نیستیم اما اعتراض که با خشونت باشد را هیچ کجای دنیا نمی پسندد.

استاندار کرمان اقتصاد مقاومتی را در گرو اعتماد سازی مردم دانست و عنوان کرد: ارزش طلاهایی که خانم‌های استان کرمان حدود 5 هزار میلیارد تومان است است، لذا اگر این ثروت‌های را در جای مطمئنه سرمایه گذاری کنیم بخشی از مشکلات ما حل خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: