• یکشنبه ۱۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-7014-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

رییس کانون وکلای دادگستری کرمان:

عدم برگزاری آزمون وکالت هم به نهاد وکالت هم دستگاه قضاء ضربه می‌زند

رییس هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری استان کرمان با اشاره به بحث های مطرح شده در زمینه نگرفتن آزمون وکالت گفت: این ضربه ای است که هم به نهاد وکالت و هم دستگاه قضایی وارد می شود، زیرا این مشاغل مشاغل حساسی هستند و نیاز به تخصص و تعهد دارند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "مجید شعبانی" عصر امروز 13 اسفندماه در مراسم روز وکیل با حضور رییس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری در کرمان اظهار کرد: در سال 1309 کانون وکلا به صورت رسمی افتتاح و در سال 1331 از وزارت دادگستری منترع شد و هفتم اسفندماه سالروز استقلال کانون وکلا است.

وی افزود: کانون وکلای دادگستری استان کرمان در سال 1389 از کانون مرکز جدا شد و در حال حاضر دارای یک هزار و 200 وکیل پایه یک و 200 کرآموز وکالت است و 25 درصد از این اعضاء از جامعه ایثارگران و 5 درصد قضات بازنشسته و مدیران حقوقی دستگاه های اجرایی هستند.

شعبانی تصریح کرد: در سطح استان تعامل بسیار خوبی بین هیئت مدیره کانون وکلا و دستگاه قضایی تحت مدیریت ریاست کل دادگستری وجود دارد.

وی بیان کرد: کانون های وکلا در جذب فارغ التحصیلان حقوقی هیچ کم و کسری نگذاشته اند و هر ساله تعداد زیادی جذب کانون ها می شوند و کانون بدون وارد کردن یک ریال هزینه به دولت، اشتغال ایجاد می کند.

رییس کانون وکلای دادگستری استان کرمان با اشاره به بحث های مطرح شده در زمینه نگرفتن آزمون وکالت گفت: این ضربه ای است که هم به نهاد وکالت و هم دستگاه قضایی وارد می شود، زیرا این مشاغل مشاغل حساسی هستند و نیاز به تخصص و تعهد دارند و حتما باید افراد با آزمون مورد سنجش قرار بگیرند.

وی افزود: اینکه فارغ التحصیلان بیکار را به وکیل بیکار تبدیل کنیم، خوب نیست و نمی خواهیم خساست به خرج بدهیم.

شعبانی با اشاره به اینکه در زمینه اشتغال وکلاء، ظرفیت استان را در نظر می گیریم، اظهار کرد: طی یک سال اخیر حدود 80 نفر از وکلای ما پروانه خود را تودیع نموده و 200 نفر پروانه خود را تمدید نکرده اند.

وی در پایان گفت: علت افزایش بسیار زیاد فارغ التحصیلان حقوق، گسترش بی حد و حصر دانشکده های حقوق است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: