• یکشنبه ۱۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9612-885-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

استاندار کرمان خطاب به اعضای شوراها:

اگر نگاه اعضای شورا به رای آوردن در دوره بعد باشد، شهر نمی‌تواند منتفع شود

استاندار کرمان خطاب به اعضای شوراها گفت: باید نگاه حرفه‌ای به کارها داشته باشید و اگر نگاهتان رای آوردن در دوره بعد باشد، نمی توانید تصمیمات درست بگیرید و شهر نمی تواند منتفع شود.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "علیرضا رزم‌‌حسینی" ظهر امروز 13 اسفندماه در جلسه شورای اسلامی استان کرمان گفت: شورای اسلامی نقش پارلمان استانی دارند بنابراین می توانند بسیاری از مشکلات مردم را مرتفع کنند.

وی بیان کرد: شورا اول باید به مردم پاسخگو باشد و بایستی انتظارات مردم را برآورده کند، از طرف دیگر شوراها باید به دولت به دلیل اعتباراتی که به آنها اختصاص داده می شود، پاسخگو باشند.

استاندار کرمان پیشنهاد داد: نقش شوراهای اسلامی استان در گذشته پررنگ نبود، اگر ماهانه با معاونت عمرانی استانداری کرمان جلساتی داشته باشید تا بتوانید بخشی از مشکلات با هم افزایی و هم فکری رفع کنید،می توانیم از ظرفیت‌های استان در جهت توسعه پایدار مناطق نهایت بهره و استفاده را ببریم.

وی با بیان این مطلب که شوراها باید تسهیل‌گر مشکلات مردم باشند، نه مناشقات محلی اظهار کرد: شوراها به عنوان پارلمان استانی نقششان باید پرنگ‌تر باشد، شایان ذکر است که مشکلاتی که در چندین دهه بوجود آمده است، نمی توانیم ظرف مدت 4 سال مرتفع کرد، لذا سطح انتظاراتمان باید براساس واقعیت‌های موجود باشد، همچنین از ظرفیت‌های مثلث توسعه اقتصادی استفاده کنید.

رزم‌حسینی با بیان این مطلب که شوراهای اسلامی گزارش عملکرد خود را فصلی به مردم ارایه دهند، خطاب به اعضای شورای اسلامی گفت: با رسانه‌ها ارتباط برقرار کنید و از ظرفیت رسانه‌ها برای اطلاع رسانی استفاده کنید.

وی بیان کرد: باید عوارض پرداختی و مصارف هر محله را مشخص کنید، زیرا اگر مردم به این اطلاعات دسترسی داشته باشند، دیگر قضاوت‌های نادرست نخواهند کرد و مشارکت بیشتری خواهند داشت.

استاندار کرمان از هزینه‌های جاری شهرداری‌ها سخن به میان آورد و تصریح کرد: شهرداری‌های ما دارای هزینه های سربار زیادی هستند، از جمله نیروی انسانی آنها است و شهرداری‌ها با این هزینه‌های جاری نمی توانند شهرها را آباد کنند و این مهم اصلا منطقی نیست به همین دلیل است تغییرات ملموس نیست.

وی خطاب به اعضای شوراها گفت: باید نگاه حرفه‌ای به کارها داشته باشید و اگر نگاهتان رای آوردن در دوره بعد باشد، نمی توانید تصمیمات درست بگیرید و شهر نمی تواند منتفع شود.

به گزارش ایسنا؛ در این جلسه اعضای شورای اسلامی استان کرمان مسایل و مشکلات حوزه‌های خود را مطرح کردند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: