• شنبه ۱۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-687-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

استاندار کرمان:

تالیف کتاب وصیتنامه‌های شهدا یکی دیگر از ابتکارات استان کرمان است

استاندار کرمان تالیف کتاب وصیتنامه‌های شهدا را یکی دیگر از ابتکارات استان در حوزه حفظ و نشر آثار دفاع مقدس دانست.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "علیرضا رزم‌حسینی" شامگاه شنبه 12 اسفندماه در نشست مشترک شورای دفاع مقدس و شورای ایثار و شهادت گفت: چندین سال از جنگ‌های جهانی اول و دوم می‌گذرد اما هنوز فیلم‌ها و مطالبی در این خصوص ساخته و منتشر می‌شود.

وی به فداکاری‌ها و جانفشانی‌های رزمندگان 8 سال دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: رزمندگان در 8 سال دفاع مقدس بدون هیچ امتیاز ویژه‌ای داوطلبانه در جبهه‌های جنگ حضور یافته و از مرز و بوم خود دفاع کردند، بنابراین موظفیم که یاد، خاطره و سیره آنها را نشر دهیم.

استاندار کرمان تالیف کتاب وصینامه‌های شهدا را یکی دیگر از ابتکارات استان در حوزه حفظ و نشر آثار دفاع مقدس دانست و بیان کرد: باید در نکوداشت و حفظ آثار شهدا تلاش کنیم، همچنین دستگاه‌ها می‌توانند اسناد و مدارکی در خصوص پشتیبانی از دفاع مقدس در آن زمان انجام داده‌اند را از آرشیوهای خود پیدا کنند و ارایه دهند، ما نیز درصدی از بودجه فرهنگی سال آینده دستگاه‌ها به این امر اختصاص خواهیم داد.

وی خطاب به مسئولین حفظ نشر آثار دفاع مقدس پیشنهاد داد: وصیتنامه رزمندگانی که در قید حیات هستند با رضایت خودشان نیز چاپ کنید و سقف انتظارات و آرمان‌های آنها در زمان جنگ با اکنون مقایسه کنید.

رزم‌حسینی یکی از دغدغه های استان کرمان عدم جذب وام‌های خوداشتغالی دانست و اظهار کرد: فداکاری در حوزه کارآفرینی و جهاد اقتصادی کمتر از ایثار و شهادت نیست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: