• شنبه ۱۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-6214-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

مدیر کل بهزیستی استان کرمان خبر داد:

تدوین سند توسعه اجتماعی استان تا مهر 97/وجود 10 شهرستان محروم در استان کرمان

مدیر کل بهزیستی استان کرمان تدوین سند توسعه اجتماعی با استفاده از اساتید متخصص و با تجربه را از ایده های جدید بهزیستی استان کرمان معرفی کرد و بیان کرد: استان کرمان تنها استانی می باشد که در نیمه دوم سال 97 سند تدوین شده  توسعه اجتماعی را ارائه می دهد .

به گزارش خبرگزاری اسنا منطقه کویر، "عباس صادق زاده" در جمع خبرنگاران با گزارشی از خدمات تخصصی سازمان بهزیستی گفت: استان پهناور کرمان با داشتن 3 درصد جمعیت کشور اما از اعتبارات بسیار کمی برخوردار می باشد .

صادق زاده با اشاره به وجود 113 شهرستان محروم در کشور بیان کرد: از این تعداد 10 شهرستان محروم در استان کرمان است که علیرغم محرومیت استان از اعتبارات مناطق محروم در حوزه مسائل اجتماعی، پایگاههای جامع خدمات بهزیستی و اورژانس های اجتماعی در مناطق کمتر برخوردار راه اندازی شده است.

وی عدم تطابق قوانین و تکالیف در برنامه ششم توسعه را متناسب با  اعتبارات و اختیارات سازمانی ندانست و اظهار کرد: برای کاهش آسیب های اجتماعی و تحقق تکالیف پیش بینی شده در قانون برنامه ششم توسعه باید اعتبارات خاصی اختصاص یابد و به سازمانی چون بهزیستی حیطه اختیارات گسترش یابد.

مدیر کل بهزیستی استان کرمان با تقدیر از نمایندگان برای حمایت و تصویب ماده 75 در برنامه قانون برنامه ششم توسعه گفت: غربالگری ژنتیک گام بلندی در مسیر پیشگیری از معلولیت ها است که به همت و تلاش  کارشناسان و کارکنان بهزیستی استان کرمان زمینه های اجرایی شدن غربالگری ها در قالب  تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه علوم پزشکی و بهزیستی فراهم شد. اما متاسفانه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سطح ملی و استانی دانشگاههای علوم پزشکی را در همکاری با بهزیستی برای اجرایی شدن فرآیند غربالگری ژنتیک محدود نموده است.

این مقام مسئول تدوین سند توسعه اجتماعی با استفاده از اساتید متخصص و با تجربه را از ایده های جدید بهزیستی استان کرمان معرفی کرد و بیان کرد: استان کرمان تنها استانی می باشد که در نیمه دوم سال 97 سند تدوین شده  توسعه اجتماعی را ارائه می دهد .

صادق زاده با اشاره به تنظیم دو تفاهم نامه در زمینه غربالگری شنوایی و بینایی اظهار کرد: طبق این تفاهم نامه ها ثبت احوال متعهد می شود قبل از انجام غربالگری شنوایی برای نوزادان شناسنامه صادر نکند و همچنین در زمینه غربالگری بینایی با همکاری آموزش و پرورش ثبت نام کودکان در پیش دبستانی به انجام غربالگری بینایی مشروط می شود .

 مدیرکل بهزیستی استان کرمان انجام مشاوره های قبل از ازدواج را از دیگر طرح های بهزیستی استان کرمان دانست و گفت: در زمینه مشاوره ازدواج با استفاده از مشاوران و روانشناسان بهزیستی با حداقل هزینه خانواده ها به انجام این مشاوره ها مکلف می شوند و تا مشاوره انجام نشود امکان ثبت ازدواج وجود ندارد

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: