• شنبه ۱۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-4084-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان خبر داد:

تخصیص 604 میلیاردتومان از اعتبارات بودجه استان کرمان در سال جاری

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با بیان اینکه از 1574.6 میلیاردتومان اعتبارات بودجه استان در سال جاری، 604 میلیارد تومان تاکنون به استان تخصیص پیدا کرده است اظهار کرد: شاهد افزایش چشمگیری در میزان مصوبات تخصیص یافته به استان بودیم به طوری که در سال گذشته این میزان اعتبار 229 میلیارد تومان بوده که در سال جاری به 604 میلیاردتومان رسیده است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، دکتر"جعفر رودری" ظهر امروز 12 اسفندماه در جلسسه بررسی وضعیت جذب اسناد خزانه استان کرمان با حضور استاندار کرمان در سال پیامبراعظم(ص) با بیان اینکه باید مدیران دولتی برای جذب اعتبارات اسناد خزانه تا پایان سال جاری تلاش خود را بیشتر کرده تا برگشتی به مرکز نداشته باشیم تصریح کرد: سال گذشته میزان مصوبات بودجه استان 1102 میلیاردتومان بوده که در سال جاری این رقم به 1574.6 میلیارد تومان رسیده است.

وی با بیان اینکه از این میزان اعتبار 604 میلیارد تومان تاکنون به استان تخصیص پیدا کرده است اظهار کرد: شاهد افزایش چشمگیری در میزان مصوبات تخصیص یافته به استان بودیم به طوری که در سال گذشته این میزان اعتبار 229 میلیارد تومان بوده که در سال جاری به 604 میلیاردتومان رسیده است.

رودری با بیان اینکه از این میزان اعتبارات تخصیص یافته، 426 میلیارد تومان به صورت اسناد خزانه بند «و» و «ه» بوده است افزود: از میزان اعتبارات تخصیص یافته اسناد خزانه استان متاسفانه تاکنون 57 میلایرد تومان معادل 13.5 درصد تنها جذب شده که نیازمند تلاش جدی مدیران استانی در این راستا هستیم.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با اشاره به دستگاه های اجرایی بیشترین جذب اعتبارات اسناد خزانه اظهار کرد: شرکت آب منطقه ای، اداره کل راه و شهرسازی، استانداری و ... بیشترین اعتبارات را در سال جاری تاکنون جذب کرده اند که باید تا پایان سال سعی کنیم باقی مانده این اسناد را نیز جذب کنیم.

وی با اشاره به اسناد یک ساله و دوساله این اسناد خزانه خاطر نشان کرد: از 426 میلیارد تومان اسناد خزانه،313 میلیارد تومان به صورت اوراق 2 ساله بوده که تاکنون 75 درصد آن و 113 میلیارد تومان به صورت اوراق یکساله بوده که تانون 50 درصد آن توسط دستگاه های اجرایی استان جذب شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: