• جمعه ۱۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9612-1490-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

اسدی خبر داد:

پایان آلایندگی ذوب مس خاتون‌آباد و رسیدن آب خلیج فارس به گل‌گهر تا پایان سال آینده

نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی به آلایندگی ذوب مس خاتون آباد و مطالبات دامداران متضرر اشاره کرد و گفت: امکان تعطیلی این واحد تولیدی با توجه به مشکلات اجتماعی که دارد ممکن نیست ولی اقداماتی در جهت کاهش آلایندگی آن صورت گرفته است و با راه اندازی کارخانه اسید این مجتمع تا پایان سال ۹۷ آلودگی ناشی از گاز گوگرد آن از بین خواهد رفت .

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "علی اسدی" شامگاه امشب یازدهم اسفندماه در جمع خبرنگاران گفت: برای انتقال آب ازخلیج فارس به معادن گل گهر، سرچشمه، میدوک و چادرملو یزد 5 هزار و 400 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است که تا کنون یک هزار و 400 میلیارد تومان آن تامین اعتبار شده است.

وی افزود: طی نشستی که استاندار و نمایندگان استان با مدیر عامل‌های بانک‌ها داشته‌اند، قرار شد ۴ هزار میلیارد تومان باقیمانده این طرح از طریق بانک ها تامین شود .

نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی با اعلام این خبر که تا پایان سال آینده آب خلیج فارس به گل گهر خواهد رسید، تصریح کرد: با احداث یک کارخانه آب شیرین‌کن در جوار شهرستان‌هایی که آب خلیج فارس برای مصارف صنعتی به آنها منتقل می‌شود، آب شرب آنها نیز میسر می‌شود.
 
وی اظهار کرد: بیش از ۴۰ سال است که آب شیرین سفره‌های زیر زمینی شهربابک به مجتمع مس سرچشمه منتقل می‌شود و چیزی حدود ۸۰۰ میلیون مترمکعب تا کنون از این منابع به این مجتمع منتقل شده است.

اسدی تاکید کرد: با توجه به آبی که از شهربابک به سرچشمه منتقل می‌شود شرکت ملی صنایع مس موظف است به ازای آن درصدی از نیروهای مس سرچشمه را از شهرستان شهربابک تامین بکند.

وی به آلایندگی ذوب مس خاتون آباد و مطالبات دامداران متضرر اشاره کرد و گفت: امکان تعطیلی این واحد تولیدی با توجه به مشکلات اجتماعی که دارد ممکن نیست ولی اقداماتی در جهت کاهش آلایندگی آن صورت گرفته است و با راه اندازی کارخانه اسید این مجتمع تا پایان سال ۹۷ آلودگی ناشی از گاز گوگرد آن از بین خواهد رفت .

نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی به استقلال مجتمع مس شهربابک پرداخت و گفت: قبل از استقلال مس شهربابک و سرچشمه فعالیت‌های این واحدها به صورت جزیره‌ای اداره می‌شد و فرصت مطالعاتی کافی برای توسعه معادن فراهم نشده بود لذا اکتشافاتی صورت نگرفته است .

وی اضافه کرد: با استقلال مجتمع مس شهربابک علاوه بر انتقال مدیریت به شهرستان و توانمند شدن شرکت‌های بومی منطقه این فرصت فراهم شد که معادن غیرفعال در شهرستان فعال شوند.

اسدی ادامه داد: انتقال حساب شرکت‌های  زیر مجموعه مس از تهران به شهرستان و واریز کردن مالیات بر ارزش افزوده این شرکت‌ها به شهرستان و توسعه صنایع جنبی مس از دیگر مزایای مستقل شدن مجتمع مس شهربابک می‌باشد.

نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی به گردشگری شهربابک هم اشاره ای کرد و گفت: روستای صخره‌ای میمند مرکز گردشگری شهرستان می‌باشد ولی متاسفانه زیرساخت‌های مناسب برای این مجموعه گردشگری به خوبی فراهم نشده است.

وی با بیان این مطلب که ثبت روستا صخره‌ای میمند در فهرست یونسکو تا حدودی توانسته در جذب گردشگر موثر باشد، تصریح کرد: در این چند سال اخیر توسعه خانه‌های بوم گردی برای رفاه گردشگران اقدام خیلی خوبی بود که در شهرستان انجام شده است ولی نیاز به هتل‌های مناسب جهت اسکان گردشگر داریم که فعلا مجوزهای لازم جهت احداث یک هتل ۴ ستاره صادر شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: