• جمعه ۱۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9612-1390-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

راه اندازی بانک اطلاعاتی متخصصان علمی و مهارتی شهرستان رفسنجان در سال 97

مدیرعامل انجمن توسعه فرهنگ کارآفرینی شهرستان رفسنجان با اشاره به اینکه انجمن توسعه فرهنگ کارآفرینی باید در بحث کشف استعدادها بیشتر کار کند، تصریح کرد: بانک اطلاعاتی متخصصان علمی و مهارتی شهرستان رفسنجان در سال 97 راه‌اندازی خواهد شد تا جاذبه‌ای ایجاد شود و افراد مستعد دارای تحصیلات علمی و فاقد کار در هر رشته‌ای شناسایی و پس از ارائه آموزش‌های عملی به کار گرفته شوند تا برای رونق اقتصادی قدمی برداشته شود.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، بابک فارسی صبح امروز 11 اسفندماه در نشست خبری اظهار کرد: از چهار سال گذشته تاکنون 300 بانو در این شهرستان در زمینه‌های مختلف صنایع دستی بیمه تأمین اجتماعی شده‌اند.

وی افزود: این افراد در زمینه‌های عروسک‌بافی، ساخت مجسمه گِلی، مس، چوب، چرم، قالیبافی، پته‌دوزی و دیگر رشته‌ها فعالیت دارند که با دریافت مدرک از سازمان فنی و حرفه‌ای و فعالیت در این رشته‌ها توانسته‌اند زیر پوشش بیمه تآمین اجتماعی قرار گیرند.

وی رونق و اهمیت دادن به صنایع دستی شهرستان را مهم ارزیابی کرد و عنوان کرد: صنایع دستی یکی از هنرهای مهم در هر شهرستانی است به طوری که سال گذشته نمایشگاهی از تولیدات صنایع دستی رفسنجان در کشور ارمنستان برپا شد که طی یک هفته تمام این تولیدات به فروش رفت.

مدیرعامل انجمن توسعه فرهنگ کارآفرینی شهرستان رفسنجان در ادامه بیان کرد: برای رونق اقتصادی باید بنگاه‌های کوچک کارآفرینی تقویت شده و دولت نیز در این راستا به حمایت‌هایی از جمله ارائه تسهیلات کم‌بهره، حذف بروکراسی‌های اداری و ... برای این بنگاه‌ها بپردازد.

فارسی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 63 مجموعه کارآفرینی از جمله اتاق بازرگانی، شهرداری، واحدهای تولیدی، رفاهی و گردشگری و ... عضو انجمن توسعه فرهنگ کارآفرینی رفسنجان هستند.

مدیرعامل انجمن توسعه فرهنگ کارآفرینی شهرستان رفسنجان اظهار کرد: این انجمن از سال 93 فعالیت رسمی خود را با هدف تجمیع کارآفرینان و تبادل افکار آن‌ها برای بررسی و حل مشکلات‌ آنها آغاز کرده و در تلاش است تا با ارتقای اندیشه‌ها، استراتژی‌ها، اهداف، برنامه‌ها و فعالیت‌های کارآفرینان شهرستان در زمینه‌های کسب و کار، رفسنجان را به قطب کارآفرینی و رشد کشور مبدل کند.

فارسی عنوان کرد: تاکنون بیش از 5 هزار نفر ساعت آموزش‌های هدفمند از جمله بازاریابی و فروش حرفه‌ای، مهندسی فروش، قوانین کار، اقتصاد و هنر، مهارت‌های کارآفرینی، اصول راه‌اندازی تعاونی و ... ارائه شده و 50 نفر از مددجویان زیر پوشش کمیته امداد رفسنجان آموزش‌های هدفمند برای ایجاد کسب و کار زودبازده دیده‌اند.

وی بیان کرد: تفاهمنامه‌های همکاری با دانشگاه ولی‌عصر(عج) رفسنجان، سازمان فنی و حرفه‌ای استان کرمان، مرکز هایتک ماهان، اداره استاندارد، کمیته امداد امام خمینی(ره) و شرکت شهرک‌های صنعتی استان کرمان منعقد شده است تا زمینه‌های ایجاد اشتغال و رفع بیکاری در این شهرستان فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه انجمن توسعه فرهنگ کارآفرینی باید در بحث کشف استعدادها بیشتر کار کند، تصریح کرد: بانک اطلاعاتی متخصصان علمی و مهارتی شهرستان رفسنجان در سال 97 راه‌اندازی خواهد شد تا جاذبه‌ای ایجاد شود و افراد مستعد دارای تحصیلات علمی و فاقد کار در هر رشته‌ای شناسایی و پس از ارائه آموزش‌های عملی به کار گرفته شوند تا برای رونق اقتصادی قدمی برداشته شود.

مدیرعامل انجمن توسعه فرهنگ کارآفرینی شهرستان رفسنجان با اشاره به وجود 70 واحد صنعتی در شهرک صنعتی رفسنجان، تصریح کرد: 14 هزار اقلام مصرفی از جمله لباس، قند، گوشت، شیر و لبنیات، کیک و کلوچه و ... در مجموعه صنعت مس سرچشمه رفسنجان وجود دارد که لبنیات و کیک و کلوچه در این مجتمع از استان‌های همدان و تبریز تهیه می‌شود و می‌طلبد با وجود بسیاری کارخانجات در رفسنجان که بیشتر اقلام مصرفی را تولید می‌کنند این اقلام از شهرهای دیگر تهیه نشود.

فارسی با بیان اینکه یک سوم جمعیت رفسنجان را جامعه کارگری تشکیل می‌دهد، خاطرنشان کرد: این قشر مشکلاتی از جمله بیمه، ساعات زیاد کار، حقوق پایین و ... دارند که باید در این رابطه رسیدگی شود تا کارگر با ساعاتی کمتر کار کند و حقوق وی نیز به طور کامل پرداخته شود تا کارگر با آسودگی خاطر و بدون هیچ دغدغه‌ای زندگی خود را بگذراند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: