• پنجشنبه ۱۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9612-1190-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

نماینده مردم شهربابک در خانه ملت:

بانک‌ها فشارهای خود را بر قشر ضعیف جامعه برای دادن تسهیلات کاهش دهند

نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای سلامی تصریح کرد: متاسفانه افرادی که برای اخذ تسهیلات زیر ده میلیون اقدام می‌کنند با مشکل ضامن و ضمانت‌های بانکی مواجه هستند در صورتی که مبرهن است که این افراد از اقشار ضعیف جامعه می‌باشند و اینکه کمترین بدهی‌های بانک‌ها مربوط به این قبیل تسهیلات می‌باشد که ضروریست در اعطای تسهیلات به این قشر، از فشارها کاسته شود.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "علی اسدی" بعدازظهر امروز دهم اسفندماه در نشست مجمع نمايندگان استان کرمان با مديران صنعت بانكداري واقتصادي استان كرمان بیان کرد: بانک به عنوان یک نهاد عام المنفعه در افکار عمومی شناخته شده است و مردم از بانک‌ها توقع دارند که حمایت مالی این نهاد شامل حال عموم مردم شود.

وی افزود: قوانین حاکم بر بانک‌ها و ساختار بانکی را دو مشکل اساسی بانک‌ها برشمرد و عنوان کرد: تا سال ۱۳۸۰ بانک خصوصی در کشور وجود نداشت اما می‌توان با ایجاد رقابت در بین بانک‌ها، موانع و مشکلات این ساختار سریعتر رفع شود.

وی در ادامه گفت: مسئله ی دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد این است که سیستم بانکی کشور باید به روز و مطابق با فناوری پیشرفته باشد و با استفاده از کارشناسان حوزه فناوری از سیستم مدرن بانکی در کشور برخوردار شویم تا مطالبات و معوقات سیستم را دچار پیچیدگی نکند.

اسدی تصریح کرد: متاسفانه افرادی که برای اخذ تسهیلات زیر ده میلیون اقدام می‌کنند با مشکل ضامن و ضمانت‌های بانکی مواجه هستند در صورتی که مبرهن است که این افراد از اقشار ضعیف جامعه می‌باشند و اینکه کمترین بدهی‌های بانک‌ها مربوط به این قبیل تسهیلات می‌باشد که ضروریست در اعطای تسهیلات به این قشر، از فشارها کاسته شود.

وی افزود: پروسه زمانی طولانی برای دریافت وام و تسهیلات و ایجاد پرونده های قطور برای متقاضیان باعث شده تا هزینه و وقت مردم هدر رود باید تدبیری اندیشید تا این هزینه به حداقل برسد.

نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پرداخت تسهیلات از سوی بنیاد مسکن جهت بازسازی ساختمان های قدیمی، بیان کرد: در اکثر شهرستان ها ضمانت این تسهیلات با چک یا ضمانت زنجیره‌ای ممکن است ولی در شهرستان شهربابک فقط ضامن کارمند را مجاز می‌دانند و به این دلیل مردم با مشکل مواجه شدند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: