• چهارشنبه ۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-4214-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

آیا پخت گوشت حیوان نامتعارف دلیل پلمب 4 رستوران بزرگ در کرمان بوده است؟

نماینده دادستان عمومی وانقلاب مرکز استان کرمان خبر توزیع و پخت گوشت آلوده و حیوانات نامتعارف در برخی رستوران های شهر کرمان را خلاف واقع و کذب محض دانست و گفت:هرگونه شایعه سازی و انتشار اخبار کذب طبق قانون جرم محسوب می شود.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "علیرضا میرزاپور" در تشریح جزییات خبر پملب 4 رستوران بزرگ در کرمان اظهار کرد: دادستانی باهدف بالابردن امنیت غذایی و پیشگیری از ارتکاب جرائم در راستای اجرای مطالبات مردمی وانجام وظیفه ذاتی مدعی العموم، بازدید از رستوران ها و اغذیه فروشی های سطح شهر را در دستور کار خود قرار داده است.

بازپرس شعبه 15دادسرای عمومی وانقلاب کرمان  با بیان اینکه طی سال جاری 10 اکیپ متشکل از یک مقام قضائی،کارشناسان ادرات بهداشت،دامپزشکی،اماکن و استاندارد به صورت نوبه ای و مستمر از مراکز متعدد که در زمینه تولید و عرضه غذا فعالیت داشته بازدید نمودند اعلام کرد: در بالغ بر 30 مورد بازدید از رستوران ها،اغذیه فروشی ها،فست فودی و شیرینی فروشی ها و ... سطح شهر کرمان خوشبختانه اکثر آنها فاقد هرگونه مشکل بهداشتی بوده لکن تعداد بسیار محدودی از رستوران ها و فست فودها به دلیل عدم رعایت موارد بهداشتی جهت جمع آوری ادله و انجام تحقیقات تکمیلی و همچنین برطرف نمودن مشکلات بهداشتی بصورت موقت پلمب گردیده اند.

وی با اشاره به اینکه هیچ گزارشی مبنی بر مسمومیت فرد و یا افرادی در این رابطه اعلام نشده است، ادامه داد: متاسفانه عده ای در فضای مجازی اقدام به ایجاد شایعاتی نمودند که جهت اطلاع رسانی به افکار عمومی لازم به ذکر است در مراکز پلمب شده هیچ گونه موردی مبنی برکشف گوشت حیوانات نامتعارف و حرام گوشت یافت نشده است

نماینده دادستان کرمان اعلام کرد: همانگونه که در خبرهای گذشته آمده است دادسرای عمومی و انقلاب کرمان به همراه ضابطین خود همواره تلاش می کند قبل از بروز هرگونه مشکل برای شهروندان، جهت پیشگیری و بررسی موضوع از مراکز مشکوک بازدید و حسب مورد با موارد تخلف برخورد نماید لذا جای هیچگونه نگرانی در این رابطه نیست.

وی در خصوص این سوال که چرا اسامی مراکز عرضه مواد غذایی متخلف به شهروندان اطلاع رسانی نمی شود، یادآور شد: طبق ماده 353 قانون آیین دادرسی کیفری جهت حراست از حیثیت افراد تا زمانی که موضوع به صورت قطعی در محاکم رسیدگی و منجر به صدور رای قطعی نشده باشد نمی توان نام شخصی را به عنوان متهم بیان کرد لذا درحال حاضر نیز نمیتوان نام شخصی رابیان نماییم مضاف بر اینکه اغلب این تخلفات در اثر رفتار یک تا سه نفر انجام میشود و انصاف نیست بخاطر آن بخواهیم کل یک مجموعه رستوران یا فست فود و ... را بدنام و با پلمب دایم آن تعداد زیادی از شاغلان را بیکار نماییم و لذا درچنین مواردی (به جز موارد مصرح قانونی) فقط باید با اشخاص متخلف برخود نمود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: