• دوشنبه ۷ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-2184-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

پورابراهیمی خبر داد:

حقوق بهمن ماه بازنشستگان فولاد تا پایان هفته جاری پرداخت می شود

 رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: طی نشست مشترک انجام شده با رییس صندوق فولاد کشور مقرر شد تا پایان هفته حقوق بهمن ماه بازنشستگان فولاد پرداخت شود و همچنین حقوق اسفند ماه به همراه عیدی تا پایان اسفند نیز پرداخت می شود.


به گزارش ایسنا منطقه کویر، دکتر"محمدرضا پورابراهیمی" با اشاره به نشست مشترک با رییس صندوق فولاد در مورد تعیین تکلیف پرداخت حقوق ماه‌های پایانی سال بازنشتگان فولاد اظهار کرد: با اقداماتی که در مجلس انجام شد، مجموع منابع برای سال 97 در لایحه بودجه کشور بیش از 3 هزار میلیارد تومان برای پرداخت حقوق بازنشستگان فولاد به تصویب رسید که می‌تواند هم به پرداخت به موقع حقوق و هم تعهدات بیمه‌ای آنها کمک کند.


وی در مورد پرداخت حقوق‌های معوق پایان سال بازنشستگان فولاد عنوان کرد: طی نشست مشترک انجام شده با رییس صندوق فولاد کشور مقرر شد تا پایان هفته حقوق بهمن ماه بازنشستگان فولاد پرداخت شود و همچنین حقوق اسفند ماه به همراه عیدی تا پایان اسفند نیز پرداخت می شود.


پورابراهیمی با بیان اینکه در زمینه بازنشستگان فولاد دو موضوع اساسی باید مورد پیگری قرار گیرد، گفت: یکی از این مباحث مربوط به نامه‌ای است که مدیر صندوق فولاد 15 روز قبل به کمیسیون اقتصادی مجلس ارسال نموده مبنی بر پرونده تخلفات واگذاری بخشی از سهام صندوق فولاد که چند میلیارد تومان به ضرر کارگران فولاد شده است و باید سریعا پیگری شود.


نماینده مردم کرمان و راور در مجلس تصریح کرد: این پرونده باید سریعتر در هیئت داوری رسیدگی شود و جمع‌بندی ما این است که در این حوزه ضوابط و مقررات قانونی در نحوه واگذاری دارایی‌های صندوق فولاد که مربوط به 90 هزار بازنشسته است، رعایت نشده و ضرر آن به صندوق بازنشستگان فولاد رسیده که کمیسیون اقتصادی آن را پیگیری می‌کند و درخواست کردیم که سریعا نسبت به ابطال این معامله اقدام شود.


وی گفت: منابع مربوط به بازنشستگان فولاد به دلیل سوء مدیریت در بازار ارکان سرمایه کشور دچار مشکل شده و پیگیری این موضوع را انجام داده و اجازه نمی‌دهیم بازنشستگان ضرر کنند.


پورابراهیمی بیان کرد: موضوع دیگر مربوط به واگذاری بخشی از سهام بازنشستگان فولاد به سازمان خصوصی‌سازی است که گزارش آن هم از طرف صندوق فولاد به کمیسیون اقتصادی مجلس ارجاع شده و سازمان خصوصی‌سازی مکلف است، توضیخات لازم را در این باره ارائه بدهد.


وی ابراز کرد: به نظر می‌رسد بخشی از تضییع حق بازنشستگان فولاد هم در تصمیمات سازمان خصوصی‌سازی اتفاق افتاده باشد که پرونده آن در حال پیگری است و امیداریم با دستور وزیر اقتصاد نسبت به برگشت حق ضایع شده از کارگران اقدام شود.


پورابراهیمی گفت: مجموعه این تخلفات چند صد میلیارد تومان منابع  صندوقی است که در بیمه و حقوق دچار اشکال شده است.


وی افزود: پرونده تخلفات سازمان خصوصی‌سازی در موضوعات دارایی‌های صندوق فولاد و تخلفات سازمان بورس در مورد انجام معامله خلاف ضوابط مقررات در نشست با رییس صندوق فولاد بحث شد و هر دو موضوع از طریق مجلس در حال پیگیری است و طی هفته آینده با وزیر اقتصاد تعیین تکلیف می‌شوند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: