• دوشنبه ۷ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-487-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

طرح «کتابخانه گردي» 17 اسفند درسراسر استان كرمان اجرا مي شود

مديركل کتابخانه هاي عمومي استان از دعوت اين اداره كل به «کتابخانه گردي» در روز 17 اسفند در کتابخانه هاي عمومي سراسر استان  خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر،
"محمدجواد حسين زاده" در جلسه شوراي اداري كتابخانه هاي عمومي استان گفت: كتابخانه مهمترين نهادي است كه به نيازهاي فرهنگي،ا جتماعي و اطلاعاتي همه اقشار جامعه بدون در نظر گرفتن سن، جنس، مذهب، شغل، ميزان تحصيلات و ديگر خصوصيات و توانايي هاي فردي پاسخ مي دهد.

وی افزود: با عنايت به رسالت كتابخانه هاي عمومي در ارتقاي سطح فرهنگ كتاب و كتابخواني، آموزش مادام العمر افراد جامعه، آگاهي بخشي، اطلاع رساني، تعالي فرهنگي، هدايت كننده اوقات فراغت، حافظ و انتقال دهنده ارزش هاي ديني و فرهنگي، مشاوره مناسب با اعتبار، تلاش براي بازشناسي بيشتر اين مراكز مهم به ويژه در ميان نخبگان و مديران و تصميم سازان، امري ضروري است.

حسین زاده تصریح کرد: براي دستيابي به اين منظور طرح ملي "كتابخانه گردي" در روز پنجشنبه 17 اسفند ماه جاري همزمان با چهاردهمين سالروز تاسيس نهاد كتابخانه هاي عمومي در سراسر كشور در كتابخانه هاي منتخب به اجرا در مي آيد.

وی بیان کرد: اجراي اين طرح در راستاي مصوبه شوراي فرهنگ عمومي كشور با موضوع ترويج فرهنگ كتابخواني با هدف پرداختن به اين ضرورت و تامين اهدافي همچون افزايش آشنايي مديران اجرائي و فرهنگي  با كتابخانه هاي عمومي، ديدار با كتابداران و اطلاع از روند فعاليتها و اقدامات كتابخانه هاي عمومي توجه دادن عموم مردم به كتابخانه به عنوان پايگاه اجتماعي و فرهنگي مي باشد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمان اظهار کرد: این اقدام را فرصت مناسبی برای آشنایی با ظرفیت هاي کتابخانه های عمومی دانست و گفت: طرح کتابخانه گردی امسال برای اولین بار در روز پنجشنبه 17 اسفندماه، مصادف با شب میلاد حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) در سراسر استان کرمان برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: این طرح فرصت خوبی خواهد بود تا گروه های مرجع و خاص شامل روحانيون، اساتيد، هنرمندان، ورزشکاران و نخبگان، در کتابخانه ها حضور پیدا کنند و با تشویق و ترغیب قشرهای مختلف مردم، به خصوص کودکان و نوجوانان، به تقویت فرهنگ مراجعه به کتابخانه، مطالعه در کتابخانه، امانت گرفتن کتاب و همینطور بهره مندی از خدمات اجتماعی کتابخانه ها دراستان کمک نمايند.

حسین زاده گفت:همچنين امكان عضويت رايگان از عموم بازديدگان كنندگان در تاريخ مذكور در كتابخانه هاي عمومي منتخب اين طرح پيش بيني شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: