• یکشنبه ۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-1284-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

نماینده مردم شهرستان های جنوبی استان کرمان در مجلس:

معین‌های اقتصادی جنوب کرمان به مسائل کشاورزی ورود نکرده‌اند

نماینده مردم کهنوج، قلعه گنج، منوجان، رودبار و فاریاب در مجلس گفت: معین های جنوب استان به صورت کامل به مسائل کشاورزی وارد نشده‌اند اما شرکت گهرزمین در منطقه منوجان مطالعات اولیه در این زمینه را انجام داده است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر،
"احمد حمزه ای" شامگاه یکشنبه 6 بهمن‌ماه در نشست خبری اظهار کرد: به دنبال تغییر وضعیت زندگی مردم این منطقه هستیم تا به استانداردهای جهانی نزدیک شود.

وی با اشاره به فعالیت معین های پنج شهرستان جنوبی استان کرمان افزود: معین های جنوب استان به صورت کامل به مسائل کشاورزی وارد نشده‌اند اما شرکت گهرزمین در منطقه منوجان مطالعات اولیه در این زمینه را انجام داده و عزم جدی برای ورود به این عرصه دارد.

حمزه ای بازاریابی را مهمترین مشکل بخش کشارزی دانست و عنوان کرد: تولیدات ما در بخش کشاورزی خوب است اما در بازاریابی و فروش مشکل داریم.

وی با اشاره به اینکه قرارگاه خاتم در شهرستان رودبار نیز وارد عرصه کشاورزی شده است، تصریح کرد: قرارگاه خاتم به عنوان معین منطقه رودبار است که عهده‌دار توسعه این منطقه شده است.

نماینده مردم پنج شهرستان جنوبی استان کرمان در مجلس شورای اسلامی استان شدن جنوب کرمان را تابع تصمیمات کشوری دانست و بیان کرد: انتقال آب حوضه به حوضه دیگر اصلا به نفع کشور نیست و باید از روش شیرین سازی آب استفاده کنیم، ضمن آنکه صرفه جویی در مصرف مخصوصا در حوزه کشاورزی را باید مدنظر داشته باشیم.

وی با بیان این مطلب که از پیشرفت کار معین های اقتصادی منوجان و قلعه گنج راضی هستیم، عنوان کرد: با توجه به وضعیت نه چندان خوب بودجه‌ای کشور، اما در استان کرمان با ایده استاندار پروژه های عمرانی خوبی در حال اجرا است.

حمزه ای با اشاره به عدم وجود آمایش سرزمینی برای کل کشور اظهار کرد: طرح آمایش جدید ویژه استان انجام شود و پتانسیل ها و ظرفیت های استان کرمان مشخص شوند تا بتوانیم توسعه استان را رقم بزنیم و استاندار کرمان به دنبال این است که یک شرکت آمایش سرزمین معتبر بین المللی، مطالعات طرح آمایش استان را انجام دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: