• شنبه ۵ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9612-285-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

رییس دانشگاه آزاد کرمان:

استان کرمان 140 دانشجو را تقدیم نظام اسلامی کرده است

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان گفت: استان کرمان 140 دانشجو را در دفاع مقدس و در دفاع از حرم تقدیم نظام اسلامی کرده است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر،
"حمداله منظری توکلی" شامگاه شنبه پنجم اسفندماه در کنگره شهدای دانشجوی استان کرمان اظهار کرد: شهادت مرگی انتخابی است که انسان ها به سوی آن می روند و شهادت صفتی از حیات طیبه و معقول انسان است.

منظری توکلی با بیان اینکه یکی از اوصاف حیات طیبه، شهادت در راه خداست و ماده اصلی شهادت حضور است، حضور در لقاء الله، تصریح کرد: شهادت مقوله ارزشمند و بزرگی است و شهداء رفتند تا ما بمانیم و هر چه داریم از شهداست.

وی بیان کرد: در هر جامعه ای یکسری ارزش ها وجود دارد که فرهنگ آن جامعه را می سازد و در فرهنگ اسلامی ما شهادت یکی از ارزش های الهی است و باید با تمام وجود از آن دفاع کنیم.

رییس ستاد کنگره شهدای دانشجوی استان کرمان گفت: باید این فرهنگ را به فرزندانمان منتقل کنیم و در این راستا برگزاری کنگره شهدای دانشجو از سال 93 آغاز شده و این دومین کنگره شهدای داشجوی استان کرمان است.

وی افزود: استان کرمان 140 دانشجو را در دفاع مقدس و در دفاع از حرم تقدیم نظام اسلامی کرده است و فرهنگ این شهداء ماندگار است و بهترین درسی که می توانیم به دانشجویان داده و بهترن الگویی که به آنها ارائه کرد، الگو و فرهنگ شهادت است.

منظری توکلی اظهار کرد: امشب در این کنگره سه کتاب در حوزه شهداء با عنوان "حنظله کرمانی" پیرامون زندگی شهید ناصر فولادی، "ماه به خانه می آید" درباره شهید مهدی عبداله زاده و "فرهنگ اعلام" زندگی نامه 140 شهید دانشجوی استان کرمان رونمایی خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: