• شنبه ۵ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9612-790-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رفسنجان خبر داد:

راه‌اندازی موزه خوشنویسی استان کرمان در رفسنجان

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رفسنجان از راه اندازی موزه خوشنویسی استان کرمان در رفسنجان در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، ایمان محمدآبادی عصر امروز 5 اسفندماه در مراسم افتتاح نمایشگاه خوشنویسی نقطه در گالری نگار رفسنجان اظهار کرد: با توجه به اینکه رفسنجان در حوزه هنرهای خوشنویسی پتانسیل های فراوانی دارد یکی از کارهای زیرساختی که می خواستیم در این رابطه انجام دهیم ایجاد موزه خوشنویسی استان کرمان در رفسنجان است.

وی افزود: در این رابطه قرار است با حمایت‌ها و مذاکراتی که با شهرداری داشتیم فضایی را به عنوان خانه خوشنویسان رفسنجان ایجاد کنیم که این فضا شامل انجمن خوشنویسان، گالری اختصاصی برای برپایی نمایشگاه خوشنویسی و موزه خوشنویسی خواهد بود که امیدواریم در آینده نزدیک این مجموعه را به بهره برداری برسانیم.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رفسنجان تصریح کرد: طی دو سال گذشته هر کدام از اساتید خوشنویسی کشور که به رفسنجان سفر کرده اند یک تابلو به موزه خوشنویسی رفسنجان اهدا کرده اند که امیدواریم این موزه راه اندازی و این تابلوها در معرض دید عموم قرار بگیرد.

حمایت شهرداری رفسنجان از ایجاد موزه خوشنویسی

به گزارش ایسنا، شهردار رفسنجان نیز در این مراسم اظهار کرد: این رویدادها می تواند بسیار محرک و اثرگذار باشد و باعث شود که خیلی از افرادی که استعداد خوشنویسی دارند وارد این عرصه شوند و این هنر ماندگار را زنده کنند.

محمدرضا عظیمی زاده با تقدیر از برگزارکنندگان و هنرمندان شرکت کننده در این نمایشگاه، یادآور شد: تابلوهای این مکان نشان از هنر و تمرینها و زحمات هنرمندانی است که این آثار زیبا را خلق کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: در شهر رفسنجان به عنوان شهری که به هنر خوشنویسی اهمیت می دهد و در واقع حامی خوشنویسی است کمک می کنیم موزه خوشنویسی ایجاد و راه اندازی شود.

شهردار رفسنجان ادامه داد: قطعاً در این خصوص نیاز به زیرساخت‌هایی داریم که در این راه شورای شهر رفسنجان که حامی هنر است کمک خواهد کرد که شهرداری وارد شده و هزینه کند و مابقی کمک هنرمندان و حمایت آنها است که آثار خود را در این موزه در معرض برای دوستداران هنر خوشنویسی و دید عموم قرار دهند.

به گزارش ایسنا، نمایشگاه خوشنویسی نقطه با حضور شهردار رفسنجان، مدیر و رییس روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه و جمعی از هنرمندان رفسنجان در گالری نگار رفسنجان افتتاح شد.

همچنین در این نمایشگاه 41 اثر از اساتید خوشنویسی کشور و رفسنجان آقایان محمود رهبران، احمد احمدی، یادگار خیام، مجید طالبی و علی ایزد خواه   به مدت یک هفته از روز شنبه 5 اسفند تا پنجشنبه در معرض دید علاقمندان قرار دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: