• شنبه ۵ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9612-690-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم کرمان در خانه ملت خواستار شد:

لزوم بازنگری در شاخص‌های محرومیت شهرستان راور/متوسط خانه‌های مقاوم راور، بالاتر از میانگین استانی

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم بازنگری در شاخص‌های محرومیت شهرستان راور گفت: شهرستان راور به ظاهر از عنوان محرومیت بیرون آمده، اما در واقعیت چنین نیست و با مشکلات زیادی مواجه هستند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، دکتر "محمدرضا پورابراهیمی" عصر امروز پنج اسفندماه در نشست مشترک با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان، شهردار و شورای شهر راور پیرامون مسائل و مشکلات این شهرستان اظهار کرد: عدم وجود اشتغال برای جوانان شهرستان راور موجب مهاجرت شهروندان به استان‌ها و شهرستان‌های همجوار شده و ظرفیت‌هایی بزرگ و مهمی مانند زغالسنگ نه تنها توسعه نیافتند، بلکه متوقف هم شده‌‌اند و نیروهای آن از 8 هزار نفر به 2 هزار نفر تقلیل یافته است.

وی افزود: این مهاجرت به کرمان، یزد، خراسان جنوبی و کاهش جمعیت در راور، سرانه‌های شاخص شهرستان را تحت تاثیر قرار داده و از تعریف مناطق محروم خارج شده است در حالی که کاهش جمعیت تغییری در خدمات بهره‌گیری برای مردم نداشته و جدا از اینکه مباحث بودجه‌ای شهرستان را متاثر می‌سازد، عامل بازدارنده هم می‌شود.

پورابراهیمی با بیان اینکه شهرستان راور به ظاهر از عنوان محرومیت بیرون آمده، اما در واقعیت چنین نیست و با مشکلات زیادی مواجه هستند، ابراز کرد: از وزارت کشور خواستیم در این موضوع تجدیدنظر داشته باشند تا بتوانیم خدمات بیشتر به راور بدهیم و جذابیت‌های خدمت را ایجاد کنیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه با عدم وجود زیرساخت‌ها، نمی‌توان سرمایه‌گذار را برای حضور دعوت کرد و باید امکان جذب سرمایه‌گذار و پزشک و ... را فراهم کنیم، اظهار کرد: باید تفاوتی بین کرمان و راور دید و از طریق مجلس شورای اسلامی هم با سازمان برنامه و بودجه و دیگر مسئولان کشوری در این زمینه صحبت می‌کنیم تا شاخص‌های جدیدی برای این مسئله داشته باشیم.

پورابراهیمی در بخش دیگری با اشاره به اعمال رویکرد عدم تمرکز در مالیات ارزش افزوده گفت: این کار مثبت وفاق را برای توسعه همه جانبه در استان و همه نقاط ایجاد می‌کند ضمن آنکه در قانون مالیات بر ارزش افزوده که در کمیسیون اقتصادی در دست داریم، رویکردهای تعدیل مثبت آن را هم در نظر می‌گیریم و پارامترهای دیگری به آن وارد کنیم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس همچنین با اشاره به اعتبارات بخش زلزله بیان کرد: شهرستان راور طی 10 سال گذشته بازسازی منازل را انجام داده بودند و این مسئله در زلزله‌های اخیر به مردم ایمنی داد و هم اکنون حدود 60 درصد از خانه شهری شهرستان راور نوسازی و بازسازی دارند و متوسط خانه‌های مقاوم در این شهرستان بالاتر از میانگین استانی است.

پورابراهیمی خواستار رویکرد کارشناسی نسبت به تخصیص اعتبارات زلزله به شهرستان راور متناسب با تعهدات دولت شد و گفت: سقف شهرستان راور به واسطه زلزله به نحوی داده شود که اولویت ما در حوزه شهری هم پوشش داده شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: