• پنجشنبه ۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-584-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

رییس اتاق کرمان خبر داد:

کرمان رتبه یازدهم کشور در تعداد شرکت‌های دانش بنیان/نیاز مبرم بخش‌های کشاورزی و صنعت به تحول فناوری

رییس اتاق کرمان از تشکیل انجمن شرکت های دانش بنیان با حضور جوانان نخبه خبر داد و عنوان کرد: سال آینده معیار اصلی انتخاب صادرات کالاهای استراتژیک است و همه امکانات برای جهش فناورانه استان فراهم است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "مهدی طبیب‌زاده" صبح امروز سوم اسفندماه در سی امین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان گفت: ظرفیت‌های فراوانی برای توسعه استان فراهم است که باید از این ظرفیت ها نهایت استفاده را کرد.

وی بر نیاز مبرم بخش‌های کشاورزی و صنعت به تحول فناوری تاکید کرد و افزود: با وجود آنکه استان کرمان 63 تن ماده معدنی تولید می‌کند، اما به دلیل عدم مجهز بودن به تکنولوژی روز دنیا، نتوانسته است سهم زیادی در تولید ناخالص داخلی( GDP) استان داشته باشد.

رییس اتاق بازرگانی استان کرمان از تاثیر محصولات دانش بنیان در توسعه پایدار استان سخن به میان آورد و بیان کرد: ارزش صادراتی محصولات دانش بنیان زیاد است، شایان ذکر است که هیچ کشوری با روش های سنتی دیگر نمی تواند در صحنه رقابت باقی بماند.

وی با اشاره به پتانسیل بالای استان در ایجاد شرکت های دانش بنیان، تصریح کرد: استان کرمان با داشتن 58 شرکت دانش بنیان رتبه یازدهم کشور در این زمینه قرار دارد.

طبیب زاده از تشکیل انجمن شرکت های دانش بنیان با حضور جوانان نخبه خبر داد و عنوان کرد: سال آینده معیار اصلی انتخاب صادرات کالاهای استراتژیک است و همه امکانات برای جهش فناورانه استان فراهم است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: