• دوشنبه ۳۰ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-1186-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان خبر داد:

تولید روزانه 6 تن زباله توسط بیمارستان های کرمان

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: روزانه 6 تن زباله از بیمارستان های کرمان تولید می شود که 60 درصد این زباله ها، به صورت ویژه (خونی) می باشند که آلودگی های فراوانی را می توانند ایجاد کنند که این مهم توسط ماشین های مخصوص این زباله ها جمع آوری می شوند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، دکتر "حمیدرضا رشیدی نژاد"عصر امروز 30 بهمن ماه در هشتاد و دومین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی با اشاره به قضیه قرص برنج و خاصیت شدید کشندگی این محصول تصریح کرد: پادزهری برای قرص برنج وجود ندارد بنابراین این قرص به هیچ عنوان نباید در دسترس مردم قرار گیرد زیرا در مدت 10 دقیقه فرد استفاده کننده، دچار مرگ خواهد شد.

وی با بیان اینکه از سال 84 ممنوعیت نگهداری این محصول در سراسر کشور صادر شد تصریح کرد: متاسفانه در سال 95، 15 نفر در کرمان در اثر استفاده از این محصوکشته شدند که از این لحاظ کرمان در رتبه های اول کشور قرار دارد که در این راستا اقدامات پیشگیرانه بسیاری از قبیل اطلاع رسانی، ممنوعیت فروش و ... را انجام داده ایم.

رشیدی نژاد با اشاره به مدیریت پسماند در مراکز درمانی اظهار کرد: در گذشته زباله های بیمارستانی به دلیل عدم امحاء موجب آلودگی سطح شهر کرمان می‌شد که ظرف 6 ماه تمامی بیمارستان های شهر کرمان و زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی را موظف کردیم که امحاء زباله های را انجام دهند که خوشبختانه این کار به خوبی هم اکنون صورت می گیرد و دیگر خطری در این راستا وجود ندارد و بیمارستان های شهر کرمان دارای دستگاه های زباله سوز هستند.

رشیدی نژاد ادامه داد: روزانه 6 تن زباله از بیمارستان های کرمان تولید می شود که 60 درصد این زباله ها، به صورت ویژه (خونی) می باشند که آلودگی های فراوانی را می توانند ایجاد کنند که این مهم توسط ماشین های مخصوص این زباله ها جمع آوری می شوند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی با بیان اینکه 500 کیلوگرم زباله نیز توسط مطب های پزشکی در سطح کرمان تولید می شود افزود: به دلیل عدم به صرفه بودن جمع آوری این زباله ها، باید مکان و تدابیری برای جمع آوری این زباله ها تعیین شود.

وی با اشاره به اقدامات دانشگاه علوم پزشکی کرمان در ایام تعطیلات نوروزی در جهت کنترل و نظارت بر سلامت مواد غذایی اظهار کرد: از 15 اسفندماه تا 15 فروردین ماه سال 97، بازرسی بهداشتی را به ویژه در مراکز توزیع و دستفروش ها به صورت مداوم انجام خواهد گرفت ضمن آنکه کلیه مراکز بهداشت و درمان و داروخانه های شبانه روزی در این ایام فعال و بازرسان این داشنگاه نیز نظارت و بازرسی را به صورت مداوم انجام خواهند داد.


رشیدی نژاد با اشاره به پیوست های سلامت پروژه های استانی اظهار کرد: طبق مصوبه ابلاغ شده از وزارت بهداشت، باید طرح هایی که به نوعی در سلامت مردم نقش و تاثیر گذار هستند، برای آنها پیوست سلامت تهیه شود که این موضوع شامل طرح های نیروگاهی، هسته ای، صنایع نفت و گاز، سنگین و کارخانجات ذوب و فولاد و ... می باشد.

وی با اشاره به مراحل تدوین سند توسعه سلامت استان تا سال 1400 اظهار کرد: هم اکنون تدوین سند توسعه سلامت استان صورت گرفته و آماده ابلاغ به وزارت بهداشت و درمان است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: