• یکشنبه ۲۲ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9611-4790-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : تولیدی

22 بهمن تماشایی در ایران، 22 بهمن تماشایی در رفسنجان

مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی، در تأیید صحبت اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه به حول و قوه الهی، 22 بهمن امسال از آن 22 بهمن های تماشایی خواهد بود، حماسه ای تماشایی را در راهپیمایی عظیم این روز رقم زدند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، در استان کرمان و در شهرستان رفسنجان نیز مردم همیشه در صحنه دیار فاتحان اروند، از ساعات آغازین راهپیمایی در میدان علی ابن ابی طالب (ع) محل شروع مراسم تجمع کرده و سپس در مسیر خیابان طالقانی تا میدان شهدا، راهپیمایی کردند.

 اقشار مختلف مردم اعم از زن و مرد و پیر و جوان با در دست داشتن پلاکارد، پرچم، پوستر و با سر دادن شعارهای ضد آمریکایی و ضد صهیونیستی برای سی و نهمین سال متوالی، حمایت خود را از نظام قدرتمند جمهوری اسلامی و دستاوردهایی که حاصل خون هزاران هزار شهید می باشد اعلام کرده و نفرت و انزجار خود را از سیاست های خصمانه دشمنان انقلاب که در طی این سی و نه سال، از هیچ مکر و ترفند و توطئه ای برای ساقط کردن نظام اسلامی ایران فروگذار نکردند، اعلام کردند.

راهپیمایان با سر دادن شعارهایی همچون «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر فتنه گر»، «مرگ بر ضد ولایت فقیه» بار دیگر بصیرت و فهم بالای انقلابی خود را به نمایش گذاشتند. آنها در ادامه در میدان شهدا، تجمع کردند.

ابراهیم پور از شهروندان رفسنجانی که در راهپیمایی حضور دارد به ایسنا می گوید: بدون تردید، امروز که نظام سلطه و استکبار برای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی با یکدیگر هم پیمان شده‌اند، مردم ایران می‌دانند که رمز تداوم حرکت انقلاب اسلامی و راه عبور از مشکلات پیش روی کشور تمسک و تبعیت از ولایت فقیه، حفظ وحدت ملی و حضور هوشمندانه در صحنه‌های مورد نیاز انقلاب و بیش از پیش حفظ روحیه انقلابی و جهادی خواهد بود.

وی با بیان این نکته که یوم الله 22 بهمن، فرصتی برای تجدید پیمان با آرمان‌های والای امام راحل عظیم الشأن و شهدای بزرگوار و بیعت دوباره با ولی امر مسلمین، امام خامنه‌ای (مدظله العالی) و نمایش اقتدار، وحدت و همبستگی ملی است، می افزاید: مردم شهیدپرور و همیشه در صحنه رفسنجان همگام با دیگر هموطنان در سراسر ایران اسلامی، با حضور پرشور و شعور در راهپیمایی وحدت آفرین 22 بهمن، بار دیگر عزم و اراده خود برای دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی و اهداف والای آن و نیز انزجار خود از استکبار و توطئه‌ها و نقشه‌های شوم شان را به رخ جهانیان کشیدند.

ابراهیمی از دانشجویان رفسنجانی نیز در گفتگو با ایسنا اظهار می کند: با توجه به شرایط منطقه و توطئه افکنی های دشمنان که نه تنها نسبت به گذشته کمتر نشده بلکه همواره ادامه دارد شرکت در راهپیمایی امسال به نظرم متمایز از سالهای گذشته است.

وی با اشاره به اینکه ملت ایران اسلامی با شرکت در این راهپیمایی به یاوه سرایی های ترامپ رئیس جمهور آمریکا پاسخ قاطعی دادند، خاطرنشان می کند: حضور حماسی و پرشور مردم رفسنجان امسال پرشورتر از سالهای گذشته بود و به فرمایش مقام معظم رهبری شاهد 22 بهمن تماشایی بودیم.

وی می افزاید: مردم خودشان انقلاب کردند و اکنون نیز به عنوان حافظان انقلاب از آن حراست می کنند و دشمنان هیچگاه خیر و صلاح ما را نخواسته اند و همواره به دنبال ضربه زدن به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران هستند.

وی ادامه می دهد: بی‌تردید نظام جمهوری اسلامی ایران دستاورد رهبری امام خمینی(ره) و پس از ایشان امام خامنه ای(مدظله العالی)، خون هزاران شهید و حمایت مردم است و ان شاء الله به دست صاحب واقعی آن حضرت ولی عصر(عج) خواهد رسید.

خانم قاسمی دیگر فردی که در راهپیمایی حضور دارد به ایسنا می گوید: مردم با شرکت در این راهپیمایی درس عبرتی به همه بدخواهان نظام مقدس جمهوری اسلامی دادند و اعلام کردند که این انقلاب بر پایه مردم بنا شده و دست هر معاندی را از دست‌اندازی به این نظام کوتاه می کنیم.

وی با اشاره به اینکه حضور باشکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن توطئه های شیطان بزرگ و ایادی آنها را خنثی می کند، بیان می کند: از آنسو مسئولان نیز باید قدرشناس و قدردان این مردم باشند، مردمی که همواره و در همه صحنه هایی که لازم به حضور آنان بوده حضور یافته اند لذا مسئولان نیز باید در صدد رفع مشکلات مردم و خدمتگذار آنان باشند.

افتتاح 3500 میلیارد تومان پروژه در مس اشتغالی ایجاد نکرد

به گزارش ایسنا، امام جمعه رفسنجان صبح امروز 22 بهمن ماه در جمع باشکوه راهپیمایان رفسنجانی در میدان شهدای این شهر با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان انقلاب اسلامی، اظهار کرد: به فرموده امام صادق(ع) خداوند وقتی اراده کند به بنده ای خیر و نیکی برساند و او را شایسته رحمت بداند او را دین شناس کرده و به مقررات اسلام آگاه می کند و دل او را از نعمت یقین بهره مند می کند.

حجت الاسلام عباس رمضانی پور افزود: حضور شما ناشی از یقین به انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی و اعتقاد به ولایت فقیه است، انقلابی بودن شما به همین حضورها مشخص می شود.

وی با تأکید بر اینکه انقلابی ماندن مهمتر و اساسی تر است که باید در همه رفتارها و اعمال باید خود را نشان بدهد، بیان کرد: این مهم با خدمت به مردم و صدای مردم را دیدن و شنیدن و به آن عمل کردن و در صدد حل کردن مشکلات مردم انجام می شود.

وی تصریح کرد: عمده مشکلات بوجود آمده که صدای برخی افراد را درآورده مربوط به برخی کم کاری ها و ناکارآمدی ها است که باید سطح کارآمدی خود را بالاتر ببریم.

امام جمعه رفسنجان با بیان اینکه قوای مجریه، مققنه و قضائیه باید حسب الامر رهبر انقلاب بلاید به مسائل اساسی در خصوص رفاه حال مردم، معیشت، ازدواج، شغل و مسکن مردم توجه کنند، عنوان کرد: گرفتاریهای مردم مانع نشد که امروز در صحنه نیایند و راهپیمایی نکنند و شعارهای انقلابی را بر زبان تکرار نکنند و دین شان را به انقلاب و اسلام ادا نکنند منتهی باید به مسائل و مشکلات مردم توجه شود و رهبر فرزانه انقلاب این موضوع را بارها و بارها به مسئولان تذکر داده اند.

رمضانی پور خاطرنشان کرد: این افتتاحیه هایی که در این چند روز در شهرستان بود نمی توانند مشکلات اشتغال مردم را حل کند، آسفالت معابر، برخی سرمایه گذاریهای خصوصی جوابگوی مشکلات مردم رفسنجان نیست و باید به دنبال کارهای مهم و اساسی باشیم که هزاران شغل را بدنبال داشته باشد.

امام جمعه رفسنجان تأکید کرد: متاسفانه در 15 سال گذشته آنچنان که باید پروژه اساسی و مهم که کارآمدی لازم را در شهرستان که اشتغال زیاد را به همراه داشته باشد شاهد نبودیم. مس سرچشمه رفسنجان که متعلق به مردم و سرزمین ملت انقلابی رفسنجان است متاسفانه کمترین اشتغال را از شهرستان رفسنجان داشته است.

رمضانی پور یادآور شد: با وجود اینکه اخیراً بیش از 3500 میلیارد تومان پروژه را در مس سرچشمه افتتاح کردند اما ما اشتغالی را شاهد نبودیم. بعضاً می گویند چرا امام جمعه، فرماندار و نماینده از حق ما دفاع نمی کنند، هم به صورت خصوصی و عمومی و در تریبون ها از حق مردم رفسنجان دفاع کردیم.

وی عنوان کرد: مجتمع مس سرچشمه متعلق به مردم رفسنجان است اما کمترین سهم اشتغال را از آن داریم، اخیراً شنیده می شود می خواهند در پروژه ها از رفسنجانی ها استفاده نکنند که بنده از مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در این جمع به طور اکید می خواهم اگر افرادی خودسرانه این حرف را می زنند آنها را تنبیه کرده و به آنان هشدار دهند.

امام جمعه رفسنجان تصریح کرد: مردم عزیز رفسنجان نباید حالت بدبینی برای آنان ایجاد شود، اشتغال حداکثری مس با وجود همه آلایندگی ها اعم از هوا، زمین و آب باید برای مردم رفسنجان باشد. اگر امنیت و آرامش را می خواهید و اگر همکاری همه مسئولان را می خواهید باید اشتغال شما از مردم رفسنجان باشد.

رمضانی پور در پایان از همه اقشار مردم رفسنجان برای حضور در راهپیمایی تشکر کرد و اضافه کرد: بین مسئولان شهرستان و همگرایی برای پیشرفت و ارتقای شهرستان وجود دارد و هیچ اختلافی بین مسئولان وجود ندارد و لذا تا پای خدمت به شما مردم از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

گزارش: حسین میرزااسدی – خبرنگار ایسنا


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: