• پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9611-4090-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

با حضور معاون وزیر بهداشت:

مرکز خدمات جامع سلامت کریم‌آباد محقق رفسنجان افتتاح شد

با حضور معاون امور اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مرکز خدمات جامع سلامت شهری در کریم‌آباد محقق رفسنجان افتتاح شد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌ پزشکی رفسنجان صبح امروز 19 بهمن ماه در مراسم افتتاح این مرکز اظهار کرد: از خانواده حجتی در پایه گذاری این مرکز تشکر می کنم. این مرکز در گذشته در یک فضای دیگر که سال‌ها قبل ساخته شده بود، خدمات را به صورت محدود ارائه می‌داد که با توجه به قدمت بنا سال 93 تصمیم بر ایجاد بنای جدید گرفته شد.

احمد جمالی‌زاده افزود: خانواده نیکوکار آقای حجتی زمینی به مساحت 2 هزار و 700 متر مربع اهدا کردند که مرکز را با زیربنای 700 متر مربع احداث کردیم و اسکلت بنا به‌گونه‌ای است که برای طبقه دوم هم می‌توان، اقدام کرد و با توجه به اینکه این منطقه از شهر جمعیت زیادی دارد سعی می کنیم مجوزها را بگیریم و در آینده مجموعه خدمات بهداشتی‌درمانی شبانه‌روزی را در اینجا داشته باشیم.

وی بیان کرد: در این مرکز دو پزشک، ماما، دندان‌پزشک، کارشناس تغذیه و کارکنان اعم از بهورزان، کارشناس تغذیه، بهداشت محیط، تکنسین آزمایشگاه و ... حضور دارند. همچنین فضا برای رادیولوژی دیده شده و به‌زودی تجهیزات و مجوزهای لازم را برای راه‌اندازی مرکز رادیولوژی اخذ می‌کنیم تا در این بخش از شهر هم مرکز رادیولوژی داشته باشیم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌ پزشکی رفسنجان خاطرنشان کرد: این مرکز بیش از 11 هزار نفر هم جمعیت روستایی و بخشی از جمعیت شهری را پوشش می‌دهد.

جمالی زاده عنوان کرد: ارزش زمین اهدایی بیش از 700 میلیون تومان و هزینه ساخت این مجموعه حدود یک میلیارد تومان است که توسط خیّر تخصیص داده شده است. حدود 200 میلیون تومان نیز برای محوطه‌سازی و تجهیزات آن از محل اعتبارات دانشگاه علوم‌ پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی رفسنجان هزینه شده است، در مجموع تمام خدماتی که یک مرکز خدمات جامع سلامت باید انجام دهد در این مرکز در حال انجام است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: