• پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-7784-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

مدیر شعب بانک مسکن استان کرمان اعلام کرد:

پرداخت 5 هزار و 950 فقره تسهیلات در سال جاری در استان

مدیر شعب بانک مسکن استان کرمان گفت: از ابتدای امسال تا 12 بهمن ماه جاری 5 هزار و 950 فقره تسهیلات در بخش های مختلف در استان پرداخت شده و مانده کل تسهیلات تا پایان دی ماه بیش از 2 هزار  و 700 میلیارد تومان بوده که نسبت به پایان سال 92 حدود 37.7 درصد رشد دارد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر،
"حسین حاجی پور" صبح امروز 19 بهمن ماه در نشست خبری اظهار کرد: مسکن بعد از نفت بزرگ ترین بخش اقتصاد کشور است و کمک شایانی به رونق اقتصادی دارد.

وی با بیان اینکه با اقدامات موثر و خوبی که بانک مسکن از سال قبل آغاز کرده و تدوین سیاست های انبساطی، نتایج خوبی حاصل شد و این نشانه خروج مسکن از رکود است، تصریح کرد: از ابتدای امسال 13 هزار و 400 میلیارد تومان تسهیلات به متقاضیان و فعالان بخش مسکن در کشور پرداخت شده که سهم استان کرمان بیش از 200 میلیارد تومان بوده و 80 درصد در حوزه تخصصی مسکن پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه بانک مسکن سیاست تقویت عرضه را در دستور کار قرار داده است، بیان کرد: امسال عمده تسهیلات پرداختی با اولویت زوجین خانه اولی و بافت فرسوده بوده و از ابتدای امسال 146 هزار فقره تسهیلات مسکن پرداخت شده و سهم کرمان 820 میلیارد تومان به تعداد یک هزار 482 فقره تسهیلات بوده که از نظر مبلغ 37 و نیم و از نظر تعداد 10 درصد نسبت به سال قبل رشد داشته است.

مدیر شعب بانک مسکن استان کرمان گفت: از ابتدای امسال تا 12 بهمن ماه جاری 5 هزار و 950 فقره تسهیلات در بخش های مختلف در استان پرداخت شده و مانده کل تسهیلات تا پایان دی ماه بیش از 2 هزار  و 700 میلیارد تومان بوده که نسبت به پایان سال 92 حدود 37.7 درصد رشد دارد.

وی با اشاره به اینکه بانک مسکن رتبه دوم پرداخت تسهیلات را در استان دارد، افزود: در بحث صندوق پس انداز مسکن یکم 363 هزار فقره حساب در کشور افتتاح شده و 8 هزار و 537 فقره در شعب بانک مسکن استان اتفاق افتاده و تاکنون 416 فقره از محل این حساب ها به متقاضیان تسهیلات پرداخت شده است.

حاجی پور با اشاره به تامین مالی و اعطای بیش از 49 هزار و 500 میلیارد تومان تسهیلات به مسکن مهر در کشور عنوان کرد: در استان کرمان یک هزار و 488 میلیارد تومان برای احداث 98 هزار و 531 واحد مسکن مهر شهری و روستایی پرداخت شده و از این تعداد تسهیلات مسکن مهر در استان 64 هزار و 654 واحد تقسیط شده است.

حاجی پور با بیان اینکه اولویت بانک مسکن، تامین مالی خانه اولی ها و ساکنان بافت فرسوده است، تصریح کرد: همچنین در سال جاری 2 هزار و 228 فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج در استان پرداخت شده است.

وی بیان کرد: در راستای سیاست های دولت در زمینه اشتغالزایی، نزدیک به 4 میلیارد تومان تسهیلات در استان در نظر گرفته شده که تا پایان دی ماه امسال نزدیک به 60 درصد این تسهیلات پرداخت شده است.

مدیر شعب بانک مسکن استان کرمان با اشاره به حادثه خیز بودن استان به ویژه زلزله گفت: در سال جاری نزدیک به یک هزار و 500 واحد تسهیلات حوادث غیرمترقبه تخصیص داده شد که بیش از 27 میلیارد و 800 میلیون تومان بوده است.

وی افزود: در زلزله های اخیر راور و کوهبنان نزدیک به یک هزار و 450 مورد تسهیلات به واحدهای آسیب دیده به میزان 54 میلیارد و 170 میلیون تومان تخصیص داده شده که نرخ این تسهیلات 5 درصد و مدت بازپرداخت با دوران مشارکت، 15 سال است.

حاجی پور اظهار کرد: 767 فقره تسهیلات خرید کالا و لوازم و وام ضروری نیز برای مناطق زلزله زده به مبلغ 10 میلیون تومان و نرخ 5 درصد نیز در نظر گرفته شده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه تسهیلات برای انبوه سازان در نظر گرفته شده و محدودیتی وجود ندارد، تصریح کرد: در سال گذشته 433 فقره تسهیلات احیاء و بازسازی بافت فرسوده به میزان 15 میلیارد و 700 میلیون تومان اختصاص یافته است.

مدیر شعب بانک مسکن استان کرمان گفت: امسال 770 واحد تسهیلات به احیاء و بازسازی بافت فرسوده تخصیص داده شده و نزدیک به 200 واحد تسهیلات برای خرید در بافت فرسوده (بدون سپرده) در نظر گرفته شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: