• چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-7384-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

استاندار کرمان:

هیچ هاله‌ای دور ما نبود اما بنگاه‌های بزرگ اقتصادی داوطلبانه به سمت استان جذب شدند

استاندار کرمان با بیان این مطلب که ما هیچ هاله ای دورمان نبود اما معین های اقتصادی داوطلبانه در استان کرمان حضور یافتند و بیان کرد: در خوشبینانه ترین حالت چراغ انقلاب اسلامی ثابت است و ما برای توسعه، پیشرفت، رفاه اجتماعی، معیشت و ... آمده ایم، تعالی جمهوری اسلامی در این است که برای تک تک افراد نقش تعریف کنیم.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "علیرضا رزم‌حسینی" شامگاه چهارشنبه 18 بهمن‌ماه در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان با حضور سردار سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر گفت: در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی هستیم و بدون شک کارنامه عمرانی، آبادانی و امنیت قابل قبول است.

وی با بیان اینکه در قبل از انقلاب فقط یک موسسه آموزش عالی در استان کرمان داشته‌ایم؛ اظهار کرد: در قبل از انقلاب کمتر روستایی برق، جاده و آب آشامیدنی سالم داشت اما امروز 3 هزار و 400 مگا وات میزان برق تولیدی استان کرمان است ضمن آنکه به جزء 700 روستای استان، بقیه روستاهای استان از آب آشامیدنی لوله کشی برخوردار هستند و همچنین امروز در همه شهرستان های استان بیمارستان های مجهز داریم و 4 هزار و 500 تخت بیمارستانی در کرمان فعال می باشند که در قبل از انقلاب این چنین نبوده است.

استاندار کرمان از برخورداری 80 درصد استان کرمان از نعمت گاز طبیعی سخن به میان آورد و عنوان کرد: امروز در استان کرمان زنجیره فولاد در حال تکمیل شدن است و در سال آینده با راه اندازی ذوب آهن زنجیر فولاد استان کرمان تکمیل خواهد شد.

وی در تشریح چالش های کشور و با بیان اینکه معیشت پایدار مردم، چالش جدی امروز است، بیان کرد: امروز باید اقتصاد روستاها را تامین کنیم و این کار باید از طریق توانمندی افراد باید صورت گیرد و نه از طریق پرداخت یارانه.

رزم‌حسینی عدم انسجام ارکان حکومت در توسعه و پیشرفت را یکی دیگر از چالش های کشور برشمرد و اظهار کرد: در کرمان مدل مثلث توسعه اقتصادی را برای انسجام ارکان حکومت تدوین کردیم تا فرهنگ اقتصاد مقاومتی در استان پیاده سازی کنیم.

وی بروکراسی گرایی، تمرکزگرایی و قوانین مزاحم را از دیگر چالش های کشور ذکر کرد و افزود: اختلافات سیاسی در جامعه یکی از موانع توسعه است و هیچ کس نباید براساس جناح اقدامات توسعه ای انجام دهد اما متاسفانه اختلافات سیاسی یک واقعیت است، اما در دولت تدبیر و امید در استان کرمان سعی کردیم اختلافات سیاسی را کنار بگذاریم.

استاندار کرمان با بیان این مطلب که اقتصاد ما مردمی باید باشد، تصریح کرد: عدم واگذاری اختیارات به مسئولین از دیگر مشکلات کشور است که رییس جمهور تفویض اختیارات را به استان کرمان به عنوان پایلوت قرار داد و معتقدیم مدل مدیریت اجرا شده امروز در استان کرمان، به نوعی دور زدند بروکراسی های اداری در کشور است.

وی با بیان این مطلب که ما هیچ هاله ای دورمان نبود اما معین های اقتصادی داوطلبانه در استان کرمان حضور یافتند، بیان کرد: در خوشبینانه ترین حالت چراغ انقلاب اسلامی ثابت است و ما برای توسعه، پیشرفت، رفاه اجتماعی، معیشت و ... آمده ایم و معتقدیم تعالی جمهوری اسلامی در این است که برای تک تک افراد نقش توسعه گرایی را تعریف کنیم.

رزم‌حسینی با بیان اینکه معتقدم اگر سپاه نبود کشور نیز نبود، ادامه داد: شرکت ها می توانند توسعه را رقم زنند و دولت این کار را نمی تواند بکند، لذا اگر مدل معین های اقتصادی به صورت 10 سال تداوم پیدا کند توسعه پایدار مناطق را شاهد خواهیم بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: