• چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-1887-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان:

عمارت شترگلو ماهان به سرمایه‌گذار بخش خصوصی واگذار شد

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از واگذاری و تحویل عمارت شترگلوماهان به سرمایه گذار بخش خصوصی جهت مرمت و بهره برداری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "محمود وفایی" با اعلام خبر فوق افزود: طی سال‌های گذشته صندوق احیا و بهره‌برداری از اماکن فرهنگی و تاریخی کشور با مصوبه هیئت وزیران، مسئولیت جلب همکاری و مشارکت بخش دولتی ،بخش عمومی غیر دولتی ،بخش خصوصی داخلی و خارجی و جوامع محلی در امر احیاء و بهره برداری از بناها و اماکن و بافتهای تاریخی و فرهنگی قابل احیاءرا برعهده گرفته است.

وی با اشاره به اینکه عمارت شترگلوی شهر ماهان از جمله بناهای تاریخی مهم استان کرمان و متعلق به دوره قاجاریه است،اظهار کرد: این عمارت تاریخی از طریق مزایده به مدت 20 سال به شرکت پهنه آسمان تابان (پات) واگذار شد.

وفایی با بیان اینکه مدت زمان مرمت و بهره برداری از عمارت شتر گلوماهان 15 ماه تعیین شده است، تصریح کرد: بعد از طی مدت فعالیت های مرمتی، این بنای تاریخی با کاربری فرهنگی و گردشگری شروع به کار خواهد کرد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با اشاره به اینکه میزان سرمایه گذاری جهت مرمت و بهره برداری از عمارت شترگلوماهان یک میلیارد تومان برآورد شده است، بیان کرد: بدون شک سرمایه گذاری در اماکن تاریخی و فرهنگی زمینه ساز ایجاد اشتغال و بهره گیری مناسب از ظرفیتها و پتاسيلهاي تاريخي استان خواهد بود .

وفايي توسعه صنعت گردشگري و ورود هرچه بيشتر گردشگران خارجي را از برنامه هاي مهم اقتصاد مقاومتی دانست و خاطرنشان کرد: براساس اين برنامه مرمت و بازسازي اماكن تاريخي استان در الويت كار قرار گرفته و طي مراحل قانوني به بخش خصوصي واگذار مي شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: