• دوشنبه ۱۶ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-1587-5
  • خبرنگار : 23
  • منبع خبر : تولیدی

ایسنا گزارش می دهد؛

کمیسیون گردشگری در دل جاذبه‌های گردشگری شهداد

اعضا کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی کرمان به منظور‌آشنایی با جاذبه های گردشگری استان از جاذبه های گردشگری بخش شهداد کرمان بازدید کرد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، دوشنبه ۱۶ بهمن اعضا کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی سفر یک روزه خود را به جاذبه‌های گردشگری بخش شهداد ماهان آغاز کرد.

آب روان و آرام بخش قنات مادی

اولین‌بازدید اعضا از قنات پر آبی بنام قنات مادی بود، مظهر قنات مادی در ده کیلومتری مرکز بخش شهداد تنها قناتی است که در جهان در بین سه روخانه حضور دارد .

قدمت این ‌قنات به زمان‌ مادها بر می‌گردد که در زلزله سال ۶۰‌ آب این قنات خشک شد اما مجددا احیا شد.

پروژه گردشگری سنتی هتل پایاب
 
اعضا کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی کرمان برای بازدید از بوم گردی و هتل سنتی در حال ساخت به پروژه گردشگری سنتی پایاب سر زدند.

مجموعه سنتی پایاب هم‌اکنون دارای یک بوم گردی است که از حدود سه سال قبل فعالیت خود را آغاز نموده است و طرح توسعه‌ای مجموعه سنتی پایاب شامل هتل سنتی است که در اویل سال ۹۷ به بهره برداری می رسد.

پله های شگفت انگیز آب انبار حاج محمدتقی

۵۲ پله رو به پایین میرویم تا برسیم به یک بنای زیبا بنام آب انبار حاج محمدتقی این آب انبار سومین بازدید اعضا کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی بود.

قدمت این آب انبار از دوران قاجاریه است و همچنین دارای ۶ بادگیر و ۵۲ پله است، نکته قابل توجه اینجاست که آب این آب انبار از قنات مادی تامین می‌شد.

محمدعلی گلاب‌زاده تاریخ دان دیار کریمان‌نیز در این بازدید می گوید:" سازنده این آب نبار یزدی بوده و در روزگار قاجاریه به کرمان آمده است که انسان نیکوکاری بوده"

توسعه اقتصادی شهداد با معین اقتصادی بخش  

 شرکت عمران مهر شهداد زیر مجموعه شرکت هواپیمایی ماهان که معین اقتصادی بخش شهداد است توسعه این بخش را از روستای ملک آباد و با فعالیت در حوزه گردشگری آغاز نموده است.

در بازدید اعضا کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی از  فعالیت های این شرکت پروژه های اقامتی، کشاورزی و باند فرودگاه مورد بازدید قرار گرفت.

شرکت هواپیمایی ماهان توانسته است سرمایه گذاران خارجی در بخش شهداد جذب کند و اکنون دو سرمایه گذار خارجی در منطقه سرمایه گذاری کرده اند.

مجموعه اقامتی چهره ای زیبا را با ۱۳۵۰ نخل در ده هکتار مساحت به نمایش گذاشته است که با تکمیل پروژه می‌تواند ‌گردشگران بسیاری را جذب نماید.

در پایان این سفر نیز تاریخ‌دان کرمان شرحی از تاریخ شهداد داشت.

محمدعلی گلاب زاده گفت: امیدواریم که آنچه را امروز دیدیم به بار بنشیند و سرافرازی‌های گذشته شهداد را باز ببینیم.

وی افزود: شهداد روزی یکی از پایگاه‌های تمدنی جهان بوده و مردم اینجا نیز همت والایی داشتند.

رییس کمیسیون  اتاق بازرگانی کرمان‌ نیز گفت: بازدید از مناطق گردشگری استان کرمان در برنامه های کمیسیون است و در هر فصل، این کمیسیون از جاذبه های گردشگری یک شهرستان بازدید می کند.
 
مهدی سیاوشی تصریح کرد: کویر لوت ثبت جهانی شده و سیل گردشگران‌را خواهیم دشت لذا سرمایه گذاری برای رفع نواقص و زیرساخت ها در شهداد لازم ‌است.

گزارش از «میلاد ایزدی» خبرنگار ایسنای منطقه کویر

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: