• دوشنبه ۱۶ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-6214-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان:

تشکیل پلیس ویژه اجرای احکام ضرورت دارد

دادستان عمومی وانقلاب مرکز استان کرمان از کاهش 11درصدی موجودی پرونده ها در دادسراها نسبت به ابتدای سال جاری خبر داد وگفت: از ابتدای سال جاری 177هزار و 862 فقره پرونده وارد دادسرا های عمومی وانقلاب سراسر استان شده است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، دادخدا سالاری در نشست مشترک با دادستان ها وروسای حوزه های قضائی دادگاه بخش اظهار کرد: با توجه به صراحت قانونی تشکیل پلیس اجرای احکام ضرورت دارد.

سالاری از ورود جدی دادستان های استان کرمان به بحث حفظ حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم خبر داد و گفت: احکام قضائی بایستی در نهایت دقت و در سریع ترین زمان ممکن اجرا شوند.

وی تصریح کرد: یکی از اولویت های دادستانی ها اجرای سیاست های کاهش جمعیت کیفری زندان ها است که با قوت در استان در حال پیگیری وانجام است.

این مقام قضائی افزود: با تلاش شبانه روزی قضات و کارکنان اداری دادسراهای سراسر استان  موجودی پرونده ها در شعب دادسرا در مجموع  11درصد نسبت به ابتدای سال 96کاهش یافته است.

دادستان عمومی و انقلاب کرمان خاطرنشان کرد: در مجموع از ابتدای سال جاری به  179هزار و 129فقره پرونده در دادسراهای استان رسیدگی  شده است.

وی با بیان اینکه خروجی پرونده در دادسرای کرمان 24درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است،افزود: طی 10ماهه ی گذشته به شعب رسیدگی دادسرای کرمان 40هزار و 636فقره پرونده وارد شده است.

وی بیان کرد: با تلاش ها و برنامه ریزی های صورت گرفته در مقایسه با ده ماهه ی سال گذشته خروجی شعب اجرای احکام 40درصد رشد داشته است.

این مقام قضائی عنوان کرد: در حال حاضر متوسط زمان رسیدگی به پرونده ها در شعب دادسراهای استان 39روز می باشد.
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: