• دوشنبه ۱۶ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۶:۵۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9611-3985-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : تولیدی

نماینده مردم شهربابک در خانه ملت تاکید کرد:

وجود یک مدیریت قدرتمند در استان در راستای چیدن میوه تفویض اختیارات/ادارات استان هماهنگ با استاندار حرکت کنند

نماینده مردم شهربابک در خانه ملت بر لزوم وجود یک مدیریت قدرتمند در استان در راستای چیدن میوه تفویض اختیارات تاکید کرد و گفت: باید یک مدیریت قدرتمند وجود داشته باشد تا دستگاه‌های اداری را بتواند در این راستا بسیج کند.

"علی اسدی" در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا منطقه کویر، در خصوص پایلوت شدن استان کرمان در تفویض اختیارات از سوی رییس جمهور گفت: تمرکززدایی در چهارچوب قانون بسیار خوب است.

وی از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان پنهاور کرمان سخن به میان آورد و بیان کرد: استان کرمان امکانات و ظرفیت‌های زیادی از جمله معدن، کشاورزی و ... دارد، لذا اگر امکان تصمیم‌گیری در داخل استان وجود داشته باشد، می توان با فرصت بسیار اندک، اقداماتی که اشتغال‌زا است را انجام دهیم.

نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که اگر استاندار اختیارات لازم را داشته باشد، بروکراسی اداری میان‌بر خواهد شد، تصریح کرد: برای فعالیت در بسیاری از بخش‌های معدنی، کشاورزی، گردشگری و ... به دریافت مجوز نیاز است که برای دریافت مجوز یک بروکراسی بسیار طولانی را باید طی کرد.

وی اضافه کرد: به‌طور‌مثال حدود یک سال است که در شهرستان شهربابک دو سرمایه‌گذاری در بخش انرژی‌های پاک از جمله انرژی بادی وجود داشت که با وجود آنکه همه شرایط همچون زمین و ... فراهم بود، اما متاسفانه این سرمایه‌گذاران برای دریافت مجوز در بروکراسی پر پیچ‌و‌خم انداختند که مجوز اولیه آنها که یکساله بود زمان آن به پایان رسید و مجبور شدند که تمدید قرارداد کنند تا بتوانند مجوزات را اخذ کنند.

اسدی سیستم اداری را بسیار وقت گیر دانست و بیان کرد: اگر صدور مجوزات براساس قانون در درون استان انجام شود، مدت زمان اخذ مجوزها به یک چهارم زمان کنونی خواهد رسید و این یکی از بهترین مزایای تفویض اختیارات به استان‌ها می‌باشد.

وی بر لزوم وجود یک مدیریت قدرتمند در استان در راستای چیدن میوه تفویض اختیارات تاکید کرد و افزود: باید یک مدیریت قدرتمند وجود داشته باشد تا دستگاه‌های اداری را بتواند در این راستا بسیج کند.

نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که دستگاه‌های اداری استان باید خیلی توانمندتر باشند، عنوان کرد: متاسفانه امروز شاهد هستیم کاری که ظرف یک هفته می‌تواند انجام شود، ماه‌ها در دستگاه های اجرایی کشور و استان به طول می‌کشد تا مجوز لازم صادر شود، بنابراین در سیستم اداری استان نیز باید تغییر تحول جدی ایجاد شود.

وی ادامه داد: دستگاه‌های اداری باید با قدرت به میدان بیایند و با سرمایه‌گذاران همکاری لازم را انجام دهند، شایان ذکر است که سرمایه‌گذار قابل احترام است و اگر به سرمایه‌گذار احترام گذاشته نشود، قطعا در آن استان سرمایه‌گذاری نخواهد کرد و سرمایه خود را در جایی دیگر که با سهولت می‌تواند سرمایه‌گذاری کند، هزینه خواهد کرد.

اسدی با انتقاد از برخی از ادارات که کار سرمایه‌گذار را سریع انجام نمی‌دهند، اظهار کرد: از تمرکززدایی استقبال می‌کنم و امیدوارم که اختیارات خوبی در اختیار استان قرار دهند اما به شرط آنکه ادارات استان هماهنگ با استاندار حرکت کنند و این امر می‌تواند به نفع استان باشد و امکانات که در استان وجود دارد با قدرت آنها را پیگیری کنیم و توزیع عادلانه امکانات در سطح استان داشته باشیم.

وی ادامه داد: با توجه به پتانسیل‌های هر منطقه در بخش‌های گوناگون از جمله گردشگری، معدن، کشاورزی و ... هماهنگی‌های لازم را انجام دهیم تا بتوانیم توسعه همه جانبه هر منطقه را رقم زنیم و قطعا در این راه تعلل جایز نیست، بنابراین باید از همه پتانسیل‌ها مناطق برای رفع مشکل بیکاری که اکنون در صدر همه مشکلات است، استفاده کنیم.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: