• یکشنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-5714-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

مدیر پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان خبر داد:

آموزش‌های پیش از ازدواج از ۲ ساعت به ۶ ساعت افزایش داشته است

مدیر پیشگیری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان گفت: طبق آئین نامه شورای عالی انقلاب فرهنگی آموزش‌های پیش از ازدواج از ۲ ساعت به ۶ ساعت افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "محبوبه ميرزابيگي" با اعلام این خبر تصریح کرد: کارگاه‌های آموزشی تربیت مربی حقوقی آموزش پیش از ازدواج با حضور وکلاء و حقوقدانان در کرمان برگزار می‌گردد.

مدیر پیشگیری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان گفت: هدف از برگزاری این کارگاه تحقق بخشیدن به سیاست‌های کلی خانواده ابلاغی مقام معظم رهبری که بر ضرورت تحکیم خانواده از طریق آموزش‌های پیش، حین و پس از ازدواج تاکید دارند، است.

وی افزود: براساس آئین نامه شورای عالی انقلاب فرهنگی آموزش‌های پیش از ازدواج که تاکنون ۲ ساعت بود به ۶ ساعت ارتقاء یافته و چهار موضوع آموزش بهداشت و مسائل زناشويي، روانشناسی خانواده، اخلاق و احکام خانواده و حقوق خانواده را با تاکید بر مسائل حقوقی ازدواج و خانواده مانند آثار حقوقی نکاح، باید و نباید‌های حقوق خانواده، اصول اخلاقی که زوجین باید بدانند و قوامیت وتمکین را در بر می‌گیرد.

این مقام قضایی یادآور شد: با برگزاری این کارگاه آموزشی و با احراز صلاحیت مربیان، حقوقدانان نسبت به ارائه آموزش‌ها به افراد در شرف ازدواج اقدام می‌کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: