• شنبه ۱۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9611-3885-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

رییس کل دادگستری استان کرمان تاکید کرد:

وفاق جمعی؛ موجب ناکامی اغتشاشگران در کرمان شد

 رییس کل دادگستری استان کرمان با تاکید به اینکه توسعه در تمام حوزه ها با همدلی وهمراهی مسئولان استان محقق می شود،گفت: در نا آرامی های اخیرنیز مشاهده گردید با تدبیر و وفاق جمعی که بین مسئولان و مردم شکل گرفت ناکامی اغتشاشگران در کرمان را بدنبال داشت که مورد توجه مسئولان کشوری قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "یدالله موحد" در دیدار فرمانده یگان حفاظت هواپیمایی فرودگاه های استان کرمان با بیان اینکه مسئولیت حفاظت از پروازها و فرودگاه ها خطیر و حساس است، گفت: امنیت در تمام ابعادش در سطوح مختلف داخلی، خارجی و مرزها مهم و یک امر حیاتی است. 

موحد اظهار کرد: اگر یک هواپیما که حامل تعدادی زیادی از مردم است دچار حادثه ای شود قطعاً کشور چه در عرصه داخلی و چه در عرصه بین الملی دچار چالش می شود و این جایگاه و اهمیت سپاه حفاظت فرودگاه هارا نشان می دهد.

وی خطاب به مسئولان حفاظت فرودگاه ها اظهار کرد: حقوق شهروندی و امنیت مردم هر دو مهم هستند و تلفیق این دو گاهی مشکل و دشوار می‌باشد از یک طرف ملاحظات امنیتی و از طرف دیگر مقاومت و واکنش مردم که ممکن است با آن مواجه شوید، هنر این است که شما بتوانید بین این دو سازش برقرار کنید.

این مقام ارشد  قضائی استان کرمان بیان کرد: دستگاه قضائی نیز در وسعت بیشتری  با این مسئله روبرو است، سیستم قضائی جرایم را در سطح عمومی و امنیت عمومی پیگیری می کند و در برخی موارد با مقاومت هایی از سوی برخی افراد مواجه است.

رییس شورای قضائی استان کرمان با اشاره به اینکه استانداردسازی رفتار موجب افزایش رضایت عمومی می شود، اظهار کرد: اگر افراد سلیقه ای عمل کنند با توجه به اینکه سلیقه افراد متفاوت است با اتفاقات متعددی روبرو می شویم و راه حل مواجهه با این مشکل استاندارسازی رفتار است

موحد افزود: دستگاه قضائی همواره بر ضابطین خود تاکید دارد که این استانداردها را برای کارکنان خود تعلیم و اموزش دهند و بر انجام آنها نظارت کنند و بر اساس منشور اخلاقی و اخلاق حرفه ای که بر مبنای اصول دینی و شرعی نظام مقدس جمهوری اسلامی تنظیم شده اند عمل کنند.

وی با بیان اینکه برای اینکه بین حقوق شهروندی و امنیت مردم تلفیق و هماهنگی لازم ایجاد شود باید یک منشور اخلاق حرفه ای شکل گیرد و محدوده ملاحظات مشخص شود ادامه داد: رعایت منشور اخلاقی و عمل کردن کارکنان سازمان ها و نهادها به منشور حقوق شهروندی  منجر به افزایش رضایتمندی عمومی و کاهش تعارضات می شود.

رییس کل دادگستری استان کرمان بیان کرد: ماموریت همه مسولان کشور مهم است باید دست به دست هم دهیم و توان قانونی دستگاه قضائی و توان اطلاعاتی و امنیتی پلیس فرودگاه در جهت ارتقای امنیت کشور تجمیع شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: