• جمعه ۱۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-6384-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

وزیر صنعت، معدن و تجارت:

اختصاص 33 درصد منابع بانکی به بخش صنعت

وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: از مجموعه منابع موجود تسهیلات بانکی حدود 33 درصد به بخش صنعت اختصاص پیدا کرد که براساس مصوبات شورای پول و اعتبار این میزان به 40 درصد افزایش پیدا کند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، محمد شریعتمداری عصر امروز 13 بهمن ماه در حاشیه افتتاح فاز دوم توسعه شرکت اروندچرخ در شهرک صنعتی رفسنجان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تلاش‌های وسیعی در زمینه رفع آلایندگی صنعت مس به عمل آمده و استقرار واحد جدید با سبک فلش در راستای همین اصلاح ساختار فعالیتهای مربوط به این شرکت مهم است به گونه ای که آثار و عوارض احتمالی زیست محیطی را به حداقل ممکن کاهش دهد.

وی افزود: از روزی که جایگزینی کوره فلش با ریورب قدیم آغاز به کار کرد، این اطمینان وجود دارد که بخشی از آلایندگی به شدت کاهش یابد.

وی تصریح کرد: بخشی از غباری در محدوده مس سرچشمه دیده می‌شود ناشی از بخار آب است و مردم مطمئن باشند که همه تلاش مدیران مس تبدیل مجتمع مس سرچشمه به یک شرکت سبز با آلایندگی صفر بوده و این مسیر حتماً با قوت پیگیر می‌شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه با اشاره به بازدید امروز خود از واحدهای تولیدی رفسنجان بیان کرد: یکی از مشکلات واحدهای تولیدی رفسنجان سرمایه در گردش است که مشغول به کار هستند و نیز برخی واحدها هم نیاز به سرمایه ثابت برای فعالیت‌های توسعه واحدهایشان دارند.

شریعتمداری ادامه داد: برخی واحدها در کشور برای توسعه از سرمایه‌گذاری با نرخ بالا استفاده کردند که بازگشت آن با مشکل مواجه است و این مشکل در کل کشور وجود دارد، اما در استان کرمان بیشتر مشاهده کردیم و حتما با مسئولان نظام بانکی گفتگویی در راستای حل این مشکل انجام می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: البته مشکلاتی در تامین سرمایه اولیه نظام بانکی وجود دارد که این نظام بانکی از قدرت کافی برای پرداخت منابع لازم برای استفاده بخش صنعت برخوردار نیست.

وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: از مجموعه منابع موجود تسهیلات بانکی حدود 33 درصد به بخش صنعت اختصاص پیدا کرد که براساس مصوبات شورای پول و اعتبار این میزان به 40 درصد افزایش پیدا کند.

شریعتمداری با بیان این مطلب که نرخ سود تسهیلات اعطایی بانکی برای فعالیت‌‌های تولیدی و صادراتی رقابتی نیست و رقبایشان در بازار خارجی با هزینه‌های کمتر حاضر هستند، افزود: یکی از اقداماتی که دولت انجام داده این است که در بودجه سال 97 ردیفی برای کمک‌های فنی و اعتباری پیش‌بینی کرده که با تصویب در مجلس شورای اسلامی و در اختیار قرار گرفتن این اعتبار منابعی تحت عنوان «یارانه سود تسهیلات اعطایی» به واحدهای تولیدی صادرات گرا اعطا می‌شود و در این صورت می‌تواند کمکی برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی باشد که مشغول به کار هستند.

به گزارش ایسنا، وزیر صنعت، معدن و تجارت عصر امروز در سفر به رفسنجان علاوه بر افتتاح فاز دوم توسعه شرکت اروندچرخ در شهرک صنعتی رفسنجان، از کارخانه فروکروم در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان نیز بازدید کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: