• جمعه ۱۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-6184-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

همه توانمان را برای زندگی مطلوب تر مردم به کار می گیریم

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تمام توان خود را برای حل مشکلات اقتصادی جوانان و ایجاد شرایط مطلب تری برای  زندگی مردم بکار می گیریم.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "محمد شریعتمداری" امروز ۱۳ بهمن ماه در سفر به شهرستان شهربابک بعد از حضور در مراسم استقبال در دانشگاه آزاد شهربابک از معدن چاه فیروزه بازدید کرد.

وی در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تمام توان خود را برای حل مشکلات اقتصادی جوانان و ایجاد شرایط مطلب تری برای زندگی مردم بکار می گیریم.

شریعتمداری تصریح کرد: طرح های معدنی و فنی مهندسی مختلفی در شهربابك در حال اجراست که با قوت بیشتری پیگیر روند کار هستیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره آب منطقه بیان کرد: با کمک مسئولین آب استان و برنامه ریزی در منطقه می توان قدم های خوبی را در جهت کشت و زرع برداشت و هچنین  از آب مازاد احتمالی که با دقت در مصرف آب بدست می آید می توان برای توسعه فعالیت های صنعتی استفاده کرد که با تهمیدات مقدماتی قابل انجام است.

وی با تقدیر از مردم شهربابک بخاطر توجه به مسائل کشور و حضور در صحنه انتخابات گفت: به عنوان فردی که در ستاد انتخابات روحانی مسئوليت داشته ام، از مردم شهربابک بخاطر اعتماد و انتخاب رییس جمهور محبوبشان برای دومین بار سپاسگزارم.

شریعتمداری با اشاره به بازديد انجام شده از معدن چاه فیروزه، تصریح کرد: عمليات پیشرفت معدن خوب است، از برنامه ریزی پیشرفت کار عقب نیستیم و پروژه در مرحله معقولی است.

وی ادمه داد: دو سرمایه گذار اصلی در معدن چاه فیروزه ، شركت میدکو و شرکت ملی صنايع مس هستند که یکی از سرمایه گزاران آورده کافی ندارد و در صورتی که آورده تامین شود، پروژه با سرعت بیشتری پیش می رود.

همچنین در ادامه سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت به شهربابک و با حضور مسوولان، پالایشگاه مس خاتون آباد با ظرفيت 200 هزارتن در سال افتتاح شد.

میزان اشتغال زایی در این پروژه 630 میلیارد تومان بوده که زمینه اشتغال 250 نفر رافراهم کرده است.

مس کاتد توليد شده در این پالايشگاه با درصد خلوص99/99 درصد است که توان صادارت به کشورهای دیگر را دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: