• جمعه ۱۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9611-3785-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

رییس جمهور در پاسخ به ایسنا خبر داد:

کرمان، پایلوت واگذاری اختیارات به استانداران در کشور

رییس جمهور کاهش بروکراسی های اداری و تفویض اختیارات به استان ها را لازم و ضروری دانست و ادامه داد: کمیته ای در این راستا در تهران تشکیل شد و مقرر گردید که استاندار کرمان طرحی در خصوص اختیاراتی که استان نیاز دارد ارایه دهد و استان کرمان به عنوان استان پایلوت در واگذاری اختیارات در کشور مطرح شود تا در صورت اجرای مناسب به کل استان های کشور تعمیم دهیم.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر،
دکتر "حسن روحانی" پیش از ظهر امروز 13 بهمن ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان در پاسخ به سوال خبرگزاری ایسنا پیرامون برنامه های دولت برای کاهش بروکراسی های اداری و واگذاری اختیارات به استان ها اظهار کرد: همه ما باید به اصلاح امور بپردازیم و ما در دولت یازدهم برخی از بروکراسی ها را حذف کرده ایم و 400 مورد از اختیارات را به استان ها تفویض داده ایم اما هنوز معتقدیم بروکراسی در کشور وجود دارد.

روحانی کاهش بروکراسی های اداری و تفویض اختیارات به استان ها را لازم و ضروری دانست و ادامه داد: کمیته ای در این راستا در تهران تشکیل شد و مقرر گردید که استاندار. کرمان طرحی در خصوص اختیاراتی که استان نیاز دارد ارایه دهد و استان کرمان به عنوان استان پایلوت در واگذاری اختیارات در کشور مطرح شود تا در صورت اجرای مناسب به کل استان های کشور تعمیم دهیم.

وی در پاسخ به سوالی پیرامون  توجه دولت به مساله ریزگردها عنوان کرد: استان کرمان نیز تحت تاثیر طوفان‌های شن 120 روزه سیستان و بلوچستان قرار دارد لذا تثبیت شن های روان و مالچ پاشی از راهکارهای مبارزه با این پدیده طبیعی است و در سال آینده این مهم تسریع پیدا خواهد کرد.

روحانی از لزوم مشارکت مردم و نیاز دولت به همکاری مردم سخن به میان آورد و گفت: مردم باید حتما نظرات و مطالبات خود را بیان کنند و همه با هم باید این بار را به مقصد برسانیم، ضمن آنکه بنده مشکلات منطقه و هم مشکلات مردم را می بینم اما با اتحاد و اعتماد می توانیم از این مشکلات عبور کنیم و بر اجرایی شدن آن نیز ایمان داریم.

رییس جمهور با بیان این مطلب که مصاف بخش خصوصی و دولتی طولانی است، اظهار کرد: تاکید زیادی در این دولت داشتیم که بنگاه های اقتصادی به بخش خصوصی واگذار شود و همچنین نیروهای مسلح نیز بخش اقتصادی خود را به بخش خصوصی واگذار کنند.

وی با اشاره به اینکه بزودی شاهد کاهش قیمت کاغذ هستیم، عنوان کرد: زلزله قابل پیش بینی نیست و اما گسل های اصلی در همه استان ها شناسایی شده اند؛ همواره توصیه می شود سکونتگاه ها در حریم گسل ها ساخته نشوند و ضمن آنکه باید مقاوم سازی سر لوحه ساخت و سازها قرار دهیم.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه خانه های مقاومی که در سال های گذشته در منطقه راور ساخته شده اند در زلزله های ادخیر دچار آسیب نشده اند، تصریح کرد: نگرانی برای زلزله مساله بدتر از خود زلزله است و این نگرانی خواب راحت را از مردم صلب می کند لذا تاکید می کنم مقاوم سازی، فرهنگسازی و آموزش مردم برای مقابله در قبل، حین و بعد از زلزله انجام شود.

وی ادامه داد: استان کرمان یک استانی است که در سال های اخیر کارهای خوبی در اقتصاد مقاومتی انجام داده است و در سال آینده 10 هزار میلیارد تومان طرح آماده افتتاح دارد و این نشان دهند مسیر صحیحی است که استان کرمان در پیش گرفته است.

رییس جمهور شفاف سازی را امر بسیار مهم دانست و بیان کرد: وزارت اقتصادو دارايي باید هر اعتباری که به هر نقطه اختصاص می دهد را به مردم اعلام کند و اینکه همه در خصوص بودجه 97 می پرسند این باعث خوشحالی بنده است، مردم باید بدانند که تعادل بین دستگاه ها و استان ها چگونه است لذا شفاف سازی باعث عدم اختلاس و اعتماد بیشتر مردم می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: