• جمعه ۱۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9611-3585-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

رییس جمهور در بین مردم زلزله زده کرمان:

مقاوم سازی خانه های روستایی، یکی از برنامه های جدی دولت در سال آینده/تیرماه 97 زمان تحویل واحدهای مسکونی مردم زلزله زده کرمان

رییس جمهور در بین مردم زلزله زده کرمان از مقاوم سازی جدی واحدهای مسکونی در سال آینده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، دکتر "حسن روحانی" در بازدید از مناطق زلزله زده استان کرمان در روستای گورک گفت: این روزها سالروز پیروزی انقلابی است که خود شما مردم به ثمر رساندید و در طول حدود 40 سال گذشته از آن حفاظت کرده‌اید. شما در این سال‌ها مسیر اسلام و انقلاب را ادامه داده و با تلاش خودتان ایران اسلامی را هر روز بیش از گذشته سربلند کردید.

روحانی با بیان اینکه برای من مایه افتخار است که در جمع صمیمی شما حضور یافتم و از روحیه با نشاط و باصفای شما بهره‌مند شدم، اضافه کرد: شما مردم این روستا مثل همه مردم ایران بسیار خوب و صبور هستید و اگر چه دچار مصیبت شده‌اید، اما از صفا و صمیمیت شما چیزی کم نشده است.

رئیس جمهور اظهار کرد: در این فاصله‌ای که از خانه‌های تخریب شده و چادرها و کانکس‌هایی که برای اسکان موقت ایجاد شده، بازدید می‌کردم، مردم صبورانه و در فضایی بسیار صمیمی، مشکلات خود را در میان گذاشتند. خواست اصلی مردم ساخت مسکن دائمی است.


روحانی اظهار کرد: به استاندار کرمان دستور داده ایم تا مقدمات لازم برای که افرادی که در این زلزله شغلشان را از دست داده اند فراهم شود تا این افراد بتوانند دوباره معاش زندگی خود را تعیین کنند.

وی با تاکید بر اینکه زندگی خوب و راحت، حق مردم ایران زمین است اظهار کرد: ابراز همدردی بسیاری زیادی با مردم زلزله زده داریم و امیدواریم بتوانیم با اقدامات صورت گرفته از سوی دولت، بتوانیم جبران این آسیب های مالی را در منطقه بکنیم.

روحانی با بیان اینکه به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دستور داده ایم که تا تیرماه سال آینده بازسازی واحدهای مسکونی آسیب دیده به به اتمام برسد اظهار کرد: خوشبختانه شاهد هستیم که خانه هایی که در قدیم بازسازی شده بود آسیبی ندیده است که نشان از اهمیت به موضوع مقاوم سازی است و یکی از برنامه های جدی در دولت در سال آینده توجه به این مهم است.

رییس جمهور با تاکید بر اینکه ایران کشوری زلزله خیز است و باید صبر و حوصله به خرج دهیم اظهار کرد: در این دیدار از نزدیک مشکلات مردم زلزله زده را دیدم و حتما این مشکلات را در جلسات هیات دولت و در تهران بررسی کرده و اقدام عملی را در این زمینه انجام خواهیم داد

  رئیس جمهور خاطر نشان کرد: مسأله اشتغال نیز جزو خواسته‌های مردم است. به روال کار و اشتغال بسیاری از مردم در جریان زلزله آسیب وارد آمده که لازم است برای از سر گیری کارشان مورد حمایت قرار بگیرند.

دکتر روحانی افزود: صبر، حوصله و استقامت شما ستودنی و قابل تقدیر است. شما تربیت‌یافته مکتب رسالت هستید که اینگونه با وجود آسیب‌های ناشی از زلزله، اما همچنان روحیه خود را حفظ کرده‌اید.

رئیس جمهور اظهار داشت: لازم است از همه کسانی که در دستگاه‌ها و نهادهای مختلف از اورژانس، بهداری‌ها، هلال احمر و دیگر دستگاه‌ها به کمک مردم شتافته‌اند و در کنار مردم بوده‌اند، تشکر کنم.

دکتر روحانی با اشاره به بازدید خود از واحدهایی که بازسازی آنها آغاز شده است، تصریح کرد: در جریان این بازدید از رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قول گرفتیم که در مناطق زلزله زده راور و کوهبنان، بازسازی‌ها به سرعت انجام شود و تا پایان تیر سال آینده هیچ کس نباشد که خانه دائمی خود را تحویل نگرفته باشد. از آقای تابش می‌خواهم که اگر مشکلی در مسیر بازسازی‌ها پیش آمد، ابتدا از طریق استاندار و نیز از طریق رییس جمهور،  موضوع را پیگیری کنند، چرا که دولت را موظف می‌دانم امکان اقامت مردم در خانه‌های دائمی را در اسرع وقت به انجام برساند تا مردم به زندگی عادی خودشان بازگردند.

رئیس جمهور همچنین گفت: همه کسانی که در اثر زلزله شغل خود را از دست داده‌اند یا کسانی که برای اقامت از محل زندگی خود کوچ کرده و اکنون مستأجر هستند نیز از کمک بهره‌مند خواهند شد و خسارات آنها تا حد امکان جبران می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: