• پنجشنبه ۱۲ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9611-2890-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس:

با وجود 80 هزار اتباع بیگانه هیچ سرانه ای به رفسنجان تعلق نمی گیرد

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود 80 هزار تبعه افغانستانی در رفسنجان اما هیچگونه سرانه ای به رفسنجان تعلق نمی گیرد در حالی که جمعیت اتباع بیگانه رفسنجان از بسیاری از شهرستانها بیشتر است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، احمد انارکی‌محمدی امشب 12 بهمن ماه در حاشیه افتتاحیه طرح‌های مس سرچشمه با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و ارتباط از طریق ویدیو کنفرانس با رئیس‌جمهور در سالن فجر مجتمع مس سرچشمه اظهار کرد: در این مجتمع عظیم  نیروهای انسانی پرتلاشی هستند که این حماسه‌ها را می‌آفرینند و باید هوادارشان باشیم.

وی افزود: مردم منطقه انتظار دارند با وجود مشکلات زیست‌محیطی و آلایندگی به ویژه روستاهای نزدیک این مجموعه نگاه ویژه‌ای به آنها بشود و به آنها کمک شود.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود خاطرنشان کرد:  90 هزار هکتار باغات پسته در رفسنجان و انار وجود دارد که به دلیل خشکسالی بسیاری از آنها رو به خشک‌ شدن هستند و تحریم‌ها هم در بحث سموم و نهاده‌های کشاورزی اثرگذار بوده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما قیمت جهانی پسته را از دست دادیم اما در این دولت داریم جایگاه خودمان را پیدا می‌کنیم و با آغاز مبادلات بانکی اقدامات خوبی در حال انجام است.

انارکی محمدی با بیان اینکه تنها درآمد مردم این منطقه از راه پسته است، خاطرنشان کرد: با این مشکلات و هزینه‌های تولید و  تسهیلات بانکی که وجود دارد نیاز است فکری به حال اشتغال مردم این منطقه شود.

وی تصریح کرد: انتظار داریم مس که بزرگترین شرکت ما برای اشتغال است انتظار می‌رود که مجموعه‌ به این بزرگی بخشی از اشتغال ما را کمک کند.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در بحث اقتصاد مقاومتی مس معین اقتصادی شهرستان‌های رفسنجان، انار و شهرستان می‌طلبد سرعت بیشتری برای ایجاد اشتغال در صنایع پایین‌دستی  داشته باشد.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با وجود 80 هزار تبعه افغانستانی در رفسنجان اما هیچگونه سرانه ای به رفسنجان تعلق نمی گیرد در حالی که جمعیت اتباع بیگانه رفسنجان از بسیاری از شهرستانها بیشتر است. یک مهمانشهر در این شهر تعریف شده که از سال گذشته فقط یک دیوار توانستیم دور آن ایجاد کنیم ضمن اینکه در بحث سوخت، جاده، نان، آب، برق و همچنین در دانشگاه‌ها  و مدارس تعداد زیادی دانشجو و دانش‌آموز ابتاع تحصیل می‌کنند که سرانه‌ای برای آن‌ها درنظر گرفته نشده است.

وی اضافه کرد: وجود این تعداد اتباع فاجعه است و در آینده مشکل اساسی برای جامعه و کشور ایجاد می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: