• پنجشنبه ۱۲ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9611-3085-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

استاندار کرمان در جلسه شورای اداری خبر داد:

حضور رییس جمهور فردا در مناطق زلزله زده استان کرمان/ 37.6 درصد نرخ مشارکت اقتصادی استان

استاندار کرمان با اشاره به حضور وزراء، معاونین رییس جمهور و مشاور رییس جمهور در مناطق مختلف استان کرمان گفت: فردا رییس جمهور در مناطق زلزله زده استان کرمان حضور پیدا خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "علیرضا رزم حسینی" شامگاه پنجشنبه 12 بهمن ماه در جلسه شورای ادارای استان کرمان با حضور رییس جمهور ضمن تبریک ایام دهه فجر تصریح کرد: استان کرمان برای دومین مرتبه میزبان کاروان تدبیر و امید است.

وی با اشاره به حضور وزراء، معاونین رییس جمهور و مشاور رییس جمهور در مناطق مختلف استان کرمان ادامه داد: فردا رییس جمهور در مناطق زلزله زده استان کرمان حضور پیدا خواهند کرد.

وی با بیان اینکه کرمان با توجه به ظرفیت های اقتصادی، توانسته بخشی از این ظرفیت را بالفعل تبدیل کند اظهار کرد: صادرات کرمان در سال 95، 2.2 میلیارد دلار بوده است که نسبت به سال 92، 2 برابر افزایش پیدا کرده است.

رزم حسینی با بیان اینکه در حوزه اشتغال نیز اقدامات بسیار خوبی در استان کرمان صورت گرفته اظهار کرد: متوسط ایجاد شغل در استان کرمان از ابتدای انقلاب تا سال 92،  23 هزار و 802 مورد بود این در حالی است که تنها در سال 95 تنها 46 هزار فرصت شغلی در استان ایجاد شد.

وی با بیان اینکه نرخ مشارکت اقتصادی استان از سال 92 تاکنون از 33.5 درصد به 37.6 درصد افزایش پیدا کرده است اظهار کرد: تا قبل از روی کار آمدن دولت یازدهم، تنها 23 شرکت دانش بنیان در سزح استامن مشغول به فعالیت بود که این مهم در سال 95، به 61 شرکت افزایش پیدا کرده و صادرات این شرکت ها 453 میلیون دلار رسیده  که 1500 درصد افزایش پیدا کرده است.

استاندار کرمان با اشاره به تولیید بیش از 99 هزار دستگاه خودرو در استان کرمان در سال 95 اظهار کرد: در بحث احیای فرش استان کرمان نیز، 52 هزار مترمربع در این دولت تقاضا را داشته ایم که پیش خرید این بافت برای استان کرمان در نظر گرفته شده است کههنوز نتواسنتیم این تعهد را مقرر کنیم.

رزم حسینی با اشاره به کلیدخوردن طرح همیاران آب استان کرمان در این دولت افزود: طرح همیاران آب، مدل موفق مدیریت آب و خاک است که در این راستا تنها از مجموع 8 هزار چاه غیرمجاز در جنوب استان کرمان،  800 حلقه چاه پلمب شده است.

استاندار کرمان با بیان اینکه در حوزه تولید برق نیز قبل از این دولت، استان کرمان وارد کننده برق بود که امروز با مازاد برق را در استان کرمان روبرو هستیم تصریح کرد: در حوزه انرژی خورشیدی نیز، بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور در ماهان راه اندازی شده و هم اکنون20 مگا وات تولید برق را داریم و امیداریم بتوانیم این مهم را با ایجاد شهر آفتاب به 2000 مگاوات برق برسانیم.
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: