• پنجشنبه ۱۲ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9611-2985-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

رییس جمهور در مراسم بهره برداری همزمان از طرح‌های اقتصادی و زیربنایی در استان کرمان:

همواره در مراسمات افتتاحیه به یاد آیت الله هاشمی رفسنجانی می‌افتم/در سراسر ایران، امید و نور وجود دارد

رییس جمهور با بیان اینکه یکی از آرزوهای آیت الله هاشمی رفسنجانی شکوفایی ایران بود، اظهار کرد: هاشمی رفسنجانی همه وجودش عشق به ایران و اسلام بود و با تمام سلول های خود به طراوت ایران عشق می ورزید.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، دکتر "حسن روحانی" عصر امروز 12 بهمن ماه در مراسم بهره برداری همزمان از طرح‌های اقتصادی و زیربنایی در استان کرمان اظهار کرد: بنده همواره در همه مراسمات افتتاحیه‌ها بنده به یاد آیت الله هاشمی رفسنجانی می افتم و همواره از این مرد بزرگ یاد می‌کنم.

وی با بیان اینکه یکی از آرزوهای آیت الله هاشمی رفسنجانی شکوفایی ایران بود، اظهار کرد: هاشمی رفسنجانی همه وجودش عشق به ایران و اسلام بود و با تمام سلول های خود به طراوت ایران عشق می ورزید.

روحانی تصریح کرد: کرمان سرزمین جهاد، فداکاری، صنعت، آبادانی و ... است و شرکت صنعتی معدنی گل گهر یکی از مراکزی است که همواره باید در کشور به آن افتخار کنیم.

وی گفت: جای خوشحالی دارد که مردم و دولت در کنار هم در یک روز در بخش های آب، خاک، کشاورزی و صنایع تبدیلی و دامپروری حدود 1719 طرح و پروژه را افتتاح کنند که این مهم موجب امیدواری است و نشان دهنده این است که مردم ایران مردمی فعال برای آبادانی کشور می باشند.

وی با بیان این مطلب که همه روستاهای استان بالای 20 هزار نفر دارای برق هستند، ادامه داد: استان کرمان به عنوان یک صادر کننده برق تبدیل شده است و اکنون استان کرمان 140 مگاوات برق اضافه دارد که این یک نعمت بسیار بزرگی است و شکر گزار آن هستیم.

روحانی با اشاره به اینکه در همه وجود آیت الله هاشمی عشق به ایران و جمهوری اسلامی بود بیان کرد: امیدواریم آب از جنوب به این استان برسد و با اتصال راه آهن بتوانیم توسعه استان کرمان را شاهد باشیم.

وی با بیان این مطلب که امروز به تکمیل زنجیره فولاد رسیده ایم که نشان دهند نشاط، حرکت و فعالیت مردم ادست، تصریح کرد: در سطح جهان ایران بالاترین تولید کننده آهن اسفنجی است.

رییس جمهوربا بیان اینکه ایران در میان 155 کشور ذخایر ارزی و طلای در رتبه هایی بالایی قرار دارد که این جای خوشحالی است، اظهار کرد: در گذشته فقط نفت به اروپا صادر می کردیم اما امروز گندم و فولاد صادر می کنیم.

وی با طرح این سوال که چرا از یاس و ناامیدی در این کشور صحبت می شود؟ اظهار کرد: در کشور ما سراسر امید و نور است و همه جوانان، زنان، نیروهای انسانی و ... امیدی برای کشور هستند.

روحانی با تاکید برآنکه هیچ کسی دلسوز ما و نظام نیست، تصریح کرد: ما در 8 سال دفاع مقدس با ایستادگی پیروز شدیم و امروز نیز باید خودمان مشکلاتمان را حل کنیم.

وی با بیان این مطلب که در همه جا مشکل وجود دارد تصریح کرد: بیش از 10 هزار میلیارد تومان پروژه در سراسر استان کرمان افتتاح شده است و این رقم کوچکی نیست و بیش از 10 هزار میلیارد تومان پروژه کلنگ زنی شده است.

رییس جمهور افزود: حتما نقایصی وجود دارد اما باید دست در دست یکدیگر آنها را برطرف کنیم و مردم جای نقد دارند و مردم اگر نقد دارند باید نظر خود را اعلام کنند و نظام ما یک نظام دیکتاتوری نیست و مردم آزاد هستند که بیان می کنند و حق دارند که بیان کنند و ما همه جا باید در کنار یکدیگر باشیم.

وی با بیان اینکه در هر بخش مهم کشور که رفته ام افتتاح پروژه ای داشته ایم روحیه گرفته ام و افتخار کرده ایم، گفت: کشور ایران ذخایر زیادی دارد و ملتی بزرگتر و همچنین فرهنگ بزرگ و تاریخ بلندی داریم.

روحانی با بیان اینکه هم اکنون 700 میلیون مترمکعب گاز در کشور مصرف می شود که این یک رقم بسیار بزرگ است اظهار کرد: در زمینه تامین گاز نیاز به هیچ کشوری نداریم و نیاز داخلی را برطرف می کنیم و همچنین صادرات داریم.

وی افتتاحیه پروژه ها را از موفقیت های خوب دانست و عنوان کرد: برجام دستاوردهایی داشته است که به طور مثال برجام طرح هایی در استان کرمان پیش برده و پس از برجام نیز صادرات ما نسبت به گذشته دو برابر شده است.

رییس جمهور با تاکید براینکه نباید کارهای مهم خودمان را کوچک کنیم و این کارها مال ملت ایران است و باید قدردان نعمت باشیم، اظهار کرد: اگر مشکل داریم خودمان باید ان را حل کنیم و اگر پیشرفتی هست متعلق به ملت ایران است و ما اثبات کردیم که ملت توانمند و قدرتمندی هستیم و مصداق همان جمله ای که رهبری و ملت همواره تاکید می کنند که ما می توانیم.

وی افزود: شرایط کشور ما به گونه ایست که بیش از 38 سال پیش، بیش از سال گذشته و بیش از ماه قبل ما توانمند هستیم.

روحانی از افزایش یک درجه ریسک اعتباری کشور خبر داد و بیان کرد: نظر دنیا این است که ایران در سال جاری رشد داشته و در سال آینده نیز رشد خواهد داشت و ما در مسیر رشد هستیم لذا باید به دنیا امیدوار باشیم و دست در دست یکدیگر دهیم مسایل و مشکلات را حل کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: