• پنجشنبه ۱۲ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-4284-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

وزیر نیرو عنوان کرد:

کرمان، می‌تواند الگو و پایلوت استفاده صحیح از منابع زیست‌محیطی در کشور باشد

وزیر نیرو  گفت: عرصه آب و برق یکی از جلوه‌های خدمت به مردم است بخصوص در این مناطق که با محدودیت منابع هم مواجه ایم و استان کرمان می‌تواند به‌عنوان استان الگو و پایلوت در عرصه استفاده صحیح از منابع زیست‌محیطی و به‌عنوان یک نمونه و مدل برای سایر نقاط کشور نقش خود را ایفا نماید.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر،
"رضا اردکانیان" عصر امروز پنج‌شنبه در آیین افتتاح نیروگاه سیکل ترکیبی سمنگان در سیرجان با گرامیداشت فرارسیدن ایام فاطمیه و همچنین ایام‌الله دهه فجر اظهار کرد: مأمور شده‌ام تا سلام ریاست‌جمهور که بنده به‌عنوان نماینده ایشان در این جمع حاضرشده‌ام را به شما برسانم.

وی بیان کرد: همه این اتفاقات و اجرای پروژه‌ها بدون مجهز شدن به آداب کار به ثمر نخواهد رسید و البته موضوع نظارت و پیگیری تم آداب خودش را دارد.

وزیر نیرو با تقدیر از پیگیری حسن پور نماینده سیرجان و بردسیر در مجلس در خصوص اجرای پروژه ها عنوان کرد: حسن پور از زمره نمایندگانی است که آداب کار را می داند و این موجب خواهد شد توانمندی دستگاه های اجرایی همسو با مصالح و منافع مردم به کار گرفته شود.

اردکانیان با تشریح نمونه راه های خدمت به مردم خاطرنشان کرد: عرصه آب و برق یکی از جلوه های خدمت به مردم است بخصوص در این مناطق که با محدودیت منابع هم مواجه ایم و استان کرمان می تواند به عنوان استان الگو و پایلوت در عرصه استفاده از منابع زیست محیطی  و به عنوان یک نمونه و مدل برای سایر نقاط کشور نقش خود را ایفا نماید.

وی عنوان کرد: امیدواریم با مجموعه عواملی که در کنار هم برای اجرای این پروژه قرار گرفته اند و به ویژه منابع انسانی ارزشمند، شاهد پیشرفتهای بیشتری در این زمینه خواهیم بود.

وزیر نیرو با بیان اینکه استان کرمان جزء استان هایی بوده که در گذشته ای نزدیک در ساعات زیادی برق داشته و برق از استان های دیگر هم به این استان وارد می شده، تصریح کرد: امروز بخش عظیمی از خانوارهای کرمانی از نعمت برق بهره مند هستند و انرژی خورشیدی در استان کرمان هم می تواند به عنوان یک نقطه روشن برای آینده روشن تر پیش روی ما باشد.

وی ادامه داد: اینکه با افتتاح این پروژه ها در صنعت برق 140 مگاوات مازاد تولید را نشان می دهد، استان های دیگر می توانند از آن بهره مند شوند که یک نقطه مثبت در صنعت آب و برق کرمان می باشد.

اردکانیان گفت: وجود دو نیروگاه سیکل ترکیبی و تعدادی پست برق و همچنین سایر طرح های مرتبط با بخش آب و برق از یک عرصه وسیعی از تلاش در استان را نشان می دهد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: